Δημήτριος Πέλκας μετά τον αγώνα Fenerbahçe-Yeni Malatyaspor: Χρειαζόμουν αυτό το γκολ

Η Φενερμπαχτσέ κέρδισε με 2-0 την Οζνούρ Κάμπλο Γένι Μαλατιασπορ την 19η εβδομάδα της Σούπερ Λιγκ και ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο με νίκη. Ο Δημήτριος Πέλκας, που σημείωσε το δεύτερο γκολ για τους Κιτρινόγαλα, μίλησε στον τηλεοπτικό σταθμό μετά από 90 λεπτά. Αφήνοντας το πρώτο του γκολ στη σεζόν στα δίκτυα της Μαλάτιασπορ, ο Έλληνας σταρ είπε: «Αυτό το γκολ θα μου δώσει περισσότερη αυτοπεποίθηση στο μέλλον», και πρόσθεσε:

«Χρειαζόμουν αυτό το γκολ»

“Μπορώ να πω ότι είμαι πολύ χαρούμενος με το γκολ που πέτυχα γιατί χρειαζόμουν αυτό το γκολ. Νομίζω ότι πάντα κάνω τα πάντα για να πετύχω γκολ. Αυτό το γκολ θα μου δώσει περισσότερη αυτοπεποίθηση στο μέλλον, θέλω να δείξω περισσότερα για τη Φενερμπαχτσέ, καθώς έδειξε πέρυσι.

«Θέλουμε να αλλάξει η κατάσταση»

«Η σημερινή νίκη ήταν καλή για εμάς, ήταν μια σημαντική νίκη. Θέλουμε να συνεχίσουμε με τον ίδιο τρόπο. Αν και δεν είχαμε καλό πρώτο μισό της σεζόν, θέλουμε να το επανορθώσουμε δουλεύοντας περισσότερο και βελτιώνοντας τους βαθμούς που πρέπει να βελτιώσουμε. Γιατί θέλουμε να αλλάξει η κατάσταση και η τάση. Θα επικεντρωθούμε περισσότερο στην αλλαγή αυτής της τάσης. Θέλουμε να αναπληρώσουμε τους βαθμούς που χάσαμε με τα ματς που θα παίξουμε στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος.