Η Τραμπζονσπόρ διατήρησε αήττητη ηγεσία – Έκτακτη είδηση

Στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα που διεξήχθη στο Vodafone Park, η μπλε ομάδα του Μπορντό κέρδισε την ομάδα 45 + 4 του Abdülkadir Ömür. Τερμάτισε μπροστά 1-0 με ένα γκολ που σημείωσε σε 1 λεπτό.

Η Μπεσίκτας ισοφάρισε με το γκολ του Σάιλ Λαρίν στο 62ο λεπτό: 1-1. Εκπρόσωπος της Μαύρης Θάλασσας, 90 + 6. Με το γκολ που πέτυχε ο Αντρέας Κορνήλιους στο δεύτερο λεπτό, ανέκτησε το προβάδισμα και κέρδισε το παιχνίδι με 2-1.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Τραμπζονσπόρ εξασφάλισε την 9η της νίκη, ανέβασε το σκορ της στο 30 και διατήρησε την αήττητη ηγεσία της.

Η Μπεσίκτας, που υπέστη την 4η ήττα της στη Super League αυτή τη σεζόν, συγκέντρωσε 20 βαθμούς.

Δεν έχει ηττηθεί στο πρωτάθλημα εδώ και 24 ματς

Η Τραμπζονσπόρ επέκτεινε το αήττητο σερί της σε 24 αγώνες στη Spor Toto Super League.

Η μπορντό-μπλε ομάδα, η οποία υπέστη την τελευταία της ήττα στη Super League από την Aytemiz Alanyaspor την 29η εβδομάδα της περασμένης σεζόν, δεν έδωσε στους αντιπάλους της ευκαιρία να κερδίσουν στους 24 αγώνες στους οποίους έπαιξαν.

Η Τραμπζονσπόρ, η οποία έχει κερδίσει 13 νίκες σε αυτές τις διοργανώσεις, έχει φύγει από το γήπεδο 11 φορές με ισοπαλία.

Ο καρπός του δεν έχει λυγίσει εδώ και 377 μέρες

Η Τραμπζονσπόρ δεν έχει ηττηθεί στη Super League εδώ και 377 μέρες στο γήπεδο.

Η μπλε ομάδα της Μπορντό γνώρισε την τελευταία της εκτός έδρας ήττα από τη Φενερμπαχτσέ την 6η εβδομάδα της περασμένης σεζόν στις 25 Οκτωβρίου 2020. Ο εκπρόσωπος της Μαύρης Θάλασσας σημείωσε 14 νίκες και 10 ισοπαλίες σε 24 αγώνες στους οποίους βγήκε στο γήπεδο ως φιλοξενούμενος μετά εκείνη την ημερομηνία.

Τραυματίας ο Μπακασέτας

Ο Έλληνας παίκτης της Τραμπζονσπόρ Αναστάσιος Μπακασέτας δεν μπόρεσε να συνεχίσει το παιχνίδι λόγω τραυματισμού που υπέστη στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Μπακασέτας έριξε την μπάλα στο 28ο λεπτό του αγώνα. Ο Έλληνας ποδοσφαιριστής, ο οποίος είχε παρέμβει από τις υγειονομικές αρχές μακριά από τον αγωνιστικό χώρο, δεν μπόρεσε να συνεχίσει το παιχνίδι παρότι συμπεριλήφθηκε ξανά στο παιχνίδι.

Ο Αναστάσιος Μπακασέτας αντικαταστάθηκε από τον συμπατριώτη του Μανώλη Σιώπη στο 31′ λόγω τραυματισμού στο δεξί γόνατο.

Ο Abdülkadir Ömür σημείωσε το πρώτο του γκολ αυτή τη σεζόν.

Ο ποδοσφαιριστής της εθνικής Trabzonspor Abdülkadir Ömür σημείωσε το πρώτο του γκολ αυτή τη σεζόν.

45 + 4 του αγώνα. Ο 22χρονος φόργουορντ, που έβαλε μπροστά την ομάδα της Μπορντό με 1-0 στο 1ο λεπτό, σήκωσε τα δίχτυα για πρώτη φορά στο 13ο παιχνίδι, το οποίο εμφανίστηκε σε όλα τα σαλόνια το 2021-2022. Ο Abdülkadir Ömür πανηγύρισε ένα γκολ την πρώτη εβδομάδα της περασμένης σεζόν κόντρα στην Beşiktaş.

[Fotoğraf: AA]

Αντίδραση οπαδών της Μπεσίκτας στον Ουγκουρτζάν Τσακίρ

Οι οπαδοί της Μπεσίκτας αντέδρασαν στον τερματοφύλακα της Τραμπζονσπόρ Ουγκουρτζάν Τσακίρ στο τελευταίο μέρος του αγώνα.

Ο τερματοφύλακας της εθνικής απάντησε στην αντίδραση των οπαδών στις εξέδρες πίσω από το τέρμα με χειρονομίες. Με το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα, η αντίδραση των οπαδών στον Ουγκουρτσάν συνέχισε να αυξάνεται.

Φωτογραφία: DepoPhotos

[Fotoğraf: DepoPhotos]

Ο διαιτητής του αγώνα Erkan Özdamar τιμωρήθηκε με κόκκινη κάρτα στη δεύτερη κίτρινη κάρτα αφού ο Uğurcan Çakır, τον οποίο ήθελαν οι συμπαίκτες του να τον μεταφέρουν στα αποδυτήρια, συνέχισε να κουνάει το χέρι του.