Μεγάλη εβδομάδα για τη Φενερμπαχέ! Κέρδισε 3 μάρκες

Η Φενέρμπαχε σημάδεψε την εβδομάδα τόσο στο ποδόσφαιρο, όσο και στο μπάσκετ και στο βόλεϊ. Ο Κανάρι, επικρατώντας της Ρίζεσπορ, ανέτρεψε την Αφιόν στο μπάσκετ ανδρών και την Αντάλια στο μπάσκετ γυναικών. Στο βόλεϊ ανδρών ο Αρκάς νίκησε 3-1 τους Καναρίους, ο Σαρ Μελεκλέρ έφερε χωρίς σετ και τον Μερτ Γκρουπ Σιγόρτα.

Φενέρμπαχε Ψάχνει για εβδομάδες με πολλά γκολ στο σπίτι του άντρα Ρίζεσπορ Φτάνοντας τη διαφορά με τον άλλο με 4 γκολ, η κίτρινη ναυτική ομάδα είχε μια εβδομάδα αθλητικής νίκης, κερδίζοντας σε όλους τους άλλους διαδρόμους.

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ βρίσκεται στο Ζμίρ, έναν από τους πιο δύσκολους εκτός έδρας αγώνες του πρωταθλήματος Αρκάς«Ενώ υπερασπιζόταν τη 2η θέση στο πρωτάθλημα νικώντας με 3-1, ο Σαρ Μελεκλέρ βρίσκεται στην Κωνσταντινούπολη. Ομαδική ασφάλιση MertΚερδίζοντας το ‘y 3-0 και καταλαμβάνοντας τη 2η θέση με 1 λεπτό λιγότερο, καταλαμβάνει τη θέση του μυστικού αρχηγού του πρωταθλήματος.

Η Φενέρμπαχε, η οποία επίσης απόλαυσε την εβδομάδα νίκης στο γυναικείο μπάσκετ, είναι η 7η εβδομάδα του βουβάλου. Αττάλεια 07 ΜπάσκετΚέρδισε το ‘u 92-38 και έκανε το 7 στα 7 και θα παίξει το νήμα διατηρώντας την ηγεσία του. Γαλατασαράι Ανέκτησε το ηθικό του πριν το ντέρμπι.

ΕΥΡΩΠΗ-LG ΔΙΠΛΑ

Εκσκαφέας της Φενέρμπαχε αν στο πρωτάθλημα HDI Ασφαλιστική Δήμος Αφυώνμε διαφορά 100-51, σημείωσε τη 10η νίκη του στην 11η εβδομάδα του πρωταθλήματος και διατήρησε τη θέση του ως ηγέτης του πρωταθλήματος.

Η Φενέρμπαχε Μπέκο κέρδισε επίσης μια νίκη στην Ευρωλίγκα μέσα στην εβδομάδα. ΜονακόΠήρε την 4η νίκη του σε αυτή τη διαδρομή νικώντας το ‘yu με 96-86 στην Κωνσταντινούπολη.