Ο Στανόγεβιτς ενθουσιάστηκε με τους θαυμαστές! Απάντηση σε Πορτογάλο δημοσιογράφο

Συγγραφέας: Aleksandar Golubović

Παρασκευή 27/08/2021

9:00 π.μ.

Πηγή: Sportske.net

Ο προπονητής της Παρτιζάν, Αλεξάνταρ Στανόγεβιτς, ήταν ενθουσιασμένος με την υποστήριξη των φιλάθλων στη νίκη 2-0 επί της Σάντα Κλάρα, η οποία του εξασφάλισε μια θέση στη φάση των ομίλων της Conference League.

Με τη νίκη, οι Ασπρόμαυροι έκλεισαν το έλλειμμα 2-1 του πρώτου αγώνα και κέρδισαν την ευρωπαϊκή πτώση, μετά από μια παύση μιας σεζόν.

Ο Στανόγεβιτς συνεχάρη ιδιαίτερα τους φιλάθλους μετά το τέλος του αγώνα.

«Όλοι οι παίκτες, όλα ήταν σε καλό επίπεδο, με πίστη, εστίαση και επιθυμία… Πραγματικά τους συγχαίρω για την ευθύνη που ένιωσαν απέναντι στον σύλλογο και τους φιλάθλους, είχαν επίγνωση του τι σήμαινε για εμάς.«Είπε ο Στανόγεβιτς στο συνέδριο μετά τον αγώνα.

Ο ασπρόμαυρος προπονητής έμεινε έκπληκτος από τη συντριπτική υποστήριξη των γηπεδούχων από το πρώτο έως το τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Ευχαριστούμε επίσης τους οπαδούς που μας ενθάρρυναν από το πρώτο λεπτό, ειδικά που μας έδωσαν μεγάλο άνεμο στην πλάτη στα τελευταία πέντε λεπτά, όταν ήταν το πιο δύσκολο. Αυτό το είδος ενέργειας από την αρχή του παιχνιδιού, δεν ξέρω αν ήταν ποτέ, μέχρι να είμαι εδώ δεν το έχω δει ποτέ“αυτός είπε.

Η απάντηση στο παρακάτω ερώτημα αφορούσε και τους οπαδούς, καθώς ένας Πορτογάλος δημοσιογράφος είχε ρωτήσει στο παρελθόν ποιο ήταν το μυστικό της επιτυχίας της Παρτιζάν.

Ενα μυστικό? Όπως θα σας έλεγα, πριν το παιχνίδι σας είπα ότι είχαμε καταπληκτικούς οπαδούς, είδατε τα πρώτα 5-10 λεπτά πώς ήταν η ατμόσφαιρα και μας πίεζαν όλη την ώρα. Είναι το μυστικό μας, είναι το στυλ μας και είναι η Παρτιζάν. Αυτό είναι που μας οδηγεί σε κάποια ευρωπαϊκά ματς»., δήλωσε.

Σήμερα οι Ασπρόμαυροι θα αναμετρηθούν με τους αντιπάλους της φάσης των ομίλων της Conference League και η κλήρωση είναι στο πρόγραμμα από τις 13:30 και πριν από το διάλειμμα της εθνικής ομάδας, οι Ασπρόμαυροι θα υποδεχθούν την Κυριακή την Radnički από τη Niš. .