Τελευταία νέα … Αστραπιαία απάντηση στο κάλεσμα για αποχώρηση του Şenol Güneş από την εθνική ομάδα!

class = “medyanet-inline-adv”>

Ο προπονητής της Εθνικής ομάδας, Σενόλ Γκιουνές, που ισοφάρισε 2-2 με την Karadağ στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, έκανε δηλώσεις στο τέλος του αγώνα.

Εδώ είναι οι δηλώσεις του Şenol Güneş.

Έχουμε την υπεροχή του παιχνιδιού, την υπεροχή του σκορ. Υπάρχει ένα γκολ που δεχθήκαμε στο παιχνίδι όπου έπρεπε να είχαμε τελειώσει διαφορετικά το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ανακτήσαμε τον έλεγχο του αγώνα, αλλά μετά άρχισαν οι μειώσεις.

ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΙΟ ΛΥΠΗΜΕΝΟ

Το παιχνίδι, με το πλεονέκτημά μας στη θέση, έπρεπε ακόμα να σκοράρουμε. Έχουμε γίνει μια ομάδα που έχει βιώσει τη δυστυχισμένη πλευρά του ποδοσφαίρου. Δυστυχώς ισοφαρίσαμε σε ένα παιχνίδι που έπρεπε να είχαμε σκοράρει περισσότερα. Είναι ακόμη πιο απογοητευτικό που είναι την τελευταία στιγμή.

Τελευταία στιγμή: Έντονη αντίδραση στον Shenol Güneş μετά τον αγώνα Τουρκία – Μαυροβούνιο! Ξεσηκώθηκαν στις εξέδρες…

ΤΑ ΦΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ

Τα οδοφράγματα μας είναι ξεκάθαρα. Ήταν το πρώτο γκολ που φάγαμε, μπορούμε ακόμα να το συζητήσουμε, αλλά δεν νομίζω ότι είναι δίκαιο να τα αποδώσουμε σε κανέναν. Χάσαμε μαζί.

ΗΤΑΝ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΜΑΣ

Ήταν κακό για εμάς να κάνουμε ένα παιχνίδι που έπρεπε να είχαμε κερδίσει. Ο Κενάν έτρεχε πολύ, ήταν πολύ γρήγορος και καλός. Είχε μια πτώση τις τελευταίες του στιγμές, κάτι απολύτως φυσιολογικό. Γενικά, όλοι οι παίκτες ήταν καλοπροαίρετοι και επιμελείς.

ΘΑ ΜΑΣ ΕΔΙΝΕ ΕΝΑ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ

Ήταν ένα παιχνίδι που έπρεπε να κερδηθεί, οπότε λυπούμαστε. Οι 3 βαθμοί που θα παίρναμε από αυτό το ματς θα μας έδιναν πλεονέκτημα όσον αφορά την ισοπαλία των αντιπάλων. Ήταν ένα παιχνίδι που έπρεπε να τελειώσει διαφορετικά.