ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΠΤΑ: Η Φενέρμπαχτσε δεν μπόρεσε να ανοίξει το λουκέτο – Last Minute Sports News

Τελευταία νέα! Κατά τη διάρκεια της 18ης εβδομάδας του πρωταθλήματος Spor Toto Super League, η VavaCars Fatih Karagümrük υποδέχτηκε τη Φενερμπαχτσέ. Ο διαιτητής Ερκάν Οζνταμάρ σφύριξε κατά τη διάρκεια του αγώνα που ξεκίνησε στις 20:00 στο Ολυμπιακό Στάδιο Ατατούρκ. Οι Bahattin Duran και İbrahim Cağlar Uyarcan ήταν βοηθοί του Özdamar.

Μετά την αποχώρηση του προπονητή της Φενερμπαχτσέ, Βίτορ Περέιρα, οι σκούρες γαλαζοκίτρινες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο με τεχνικό διευθυντή τον Ζέκι Μουράτ Γκόλε. Ο Göle έκανε 6 αλλαγές έναντι 11 στον αγώνα της Beşiktaş την 17η εβδομάδα του πρωταθλήματος. αντί για τους Serdar Aziz, Osayi-Samuel, Crespo, Zajc, Rossi και Berisha. Οι Nazım, Sosa, Mert Hakan, İrfan Can, Pelkas, Valencia ανέλαβαν. Ο Zeki Murat Göle πήγε στον αγώνα Karagrum με τους Berke, Min Jae, Szalai, Novak, Nazım, Sosa, Mert Hakan, Pelkas, İrfan Can, Mesut Özil, Valencia με 11 από αυτούς.

ΠΕΛΚΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΣΤΙΣ 11 ΜΕΤΑ 6 ΑΓΩΝΕΣ

Ο Πέλκας κατέλαβε την 11η θέση μετά από 6 αγωνιστικές στα σκούρα γαλαζοκίτρινα. Ο Έλληνας παίκτης, που εμφανίστηκε στην 11η αγωνιστική της Konyaspor την 11η εβδομάδα του πρωταθλήματος, συμπεριλήφθηκε στο παιχνίδι από τον πάγκο στον αγώνα με την Kayserispor την επόμενη εβδομάδα. Αν και ο Πέλκας ήταν στην αποστολή για τα επόμενα 5 παιχνίδια, δεν άργησε. Ένας άλλος παίκτης της Φενερμπαχτσέ, ο Ένερ Βαλένθια, εμφανίστηκε σε 11 μετά από 6 αγώνες. Η Βαλένθια, που ήταν στην 11η θέση στο παιχνίδι της Konyaspor την 11η εβδομάδα του πρωταθλήματος, δεν μπόρεσε να συμμετάσχει στους επόμενους 5 αγώνες λόγω τραυματισμού. Ο Ισημερινός ποδοσφαιριστής μπήκε αργότερα στο ντέρμπι της Μπεσίκτας και πήρε 1 λεπτό.

Ο FATİH KARAGÜMRÜK ΑΦΗΝΕΙ 9 ΑΤΟΜΑ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ

Η VavaCars Fatih Karagümrük προηγήθηκε στο 31ο λεπτό. Ο Πέσιτς, που κρεμάστηκε πίσω από την άμυνα με την ενδιάμεση πάσα του Αχμέτ Μουσά, με ομαλό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στην περιοχή του πέναλτι: 1-0.

Η Φενέρμπαχτσε πήρε πέναλτι στο 37ο λεπτό. Ο Burak Bekaroğlu στο ίδιο λεπτό και ο Caner Erkin στο 38′ αποκλείστηκαν από το παιχνίδι με κόκκινη κάρτα. Ο Νόβακ χτύπησε στο πίσω δοκάρι στη μέση της δεξιάς διαγώνιας έξω από την περιοχή του πέναλτι του İrfan Can Kahveci. Ο τερματοφύλακας Βιβιάνο απέκρουσε τη δερμάτινη μπάλα από το σημείο που συναντήθηκαν τα δύο δοκάρια. Ο διαιτητής Ερκάν Οζνταμάρ έδειξε το σημείο του πέναλτι με το σκεπτικό ότι ο Μπουράκ Μπεκάρογλου παρενέβη με το χέρι στη δερμάτινη μπάλα στο σουτ του Πέλκα, ο οποίος ήθελε να ολοκληρώσει την περιστρεφόμενη μπάλα σε έξι πάσες.

Ο Mesut Özil, ο οποίος πήρε τη μπάλα στη διαδικασία των πέναλτι στο 40ο λεπτό, έστειλε τη δερμάτινη μπάλα στα δίχτυα: 1-1.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα έληξε ισόπαλο 1-1.

Αν και η Φενερμπαχτσέ πέτυχε ένα γκολ με τον Σερντάρ Ντουρσούν στο 64ο λεπτό, δεν κρίθηκε έγκυρο. Στη μέση της αριστερής πτέρυγας του Νόβακ, ο Σερντάρ Ντουρσούν χτυπάει στο πίσω δοκάρι και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Ωστόσο, ο διαιτητής διαπίστωσε ότι ο Σερντάρ έκανε φάουλ στον Ζουκάνοβιτς πριν προλάβει να πάρει το προβάδισμα.

Η Φενέρμπαχτσε, που πίεζε τον αντίπαλό της μέχρι την τελευταία στιγμή του αγώνα με τον 9χρονο αντίπαλό της, δεν κατάφερε να βρει το γκολ που έψαχνε και το παιχνίδι έληξε 1-1.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Φενερμπαχτσέ ανέκτησε τη θέση της στην 4η θέση με 29 βαθμούς. Ο Fatih Karagümrük κατέλαβε την 9η θέση με 26 βαθμούς.