Έκτακτη είδηση ​​… Ο αγώνας 53 κινήσεων που σημάδεψε τον αγώνα Νόβακ Τζόκοβιτς-Αλξάντερ Ζβέρεφ! Κανείς δεν μπορούσε να πιστέψει…

class = “medyanet-inline-adv”>

Στους ημιτελικούς του τουρνουά τένις US Open, ο Νόβακ Τζόκοβιτς κέρδισε τον Ζβέρεφ για το χρυσό στο Τόκιο 2020, αφού τον νίκησε στους ημιτελικούς με 3-2 (4-6, 6-2, 6-4, 4-6, 4-). 6, 4-6, 6-2, 6-4, 4-6. 6-2) νικήθηκε για να σκοράρει.

Αντίπαλός του ήταν ο MEDVEDEV

Ο Τζόκοβιτς θα αντιμετωπίσει στον τελικό τον Ντανιίλ Μεντβέντεφ, νικώντας στον ημιτελικό τον Φέλιξ Όγκερ-Αλιασίμ.

ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΣΥΝΟΔΟ

Ο Τζόκοβιτς θα προσπαθήσει να σπάσει το ρεκόρ του “περισσότεροι άνδρες τενίστας που κέρδισαν τα περισσότερα τουρνουά Grand Slam” φτάνοντας στο 21ο πρωτάθλημα και θα γίνει ο 3ος άνδρας τενίστας που κατακτά το πρωτάθλημα και στις τέσσερις μεγάλες κατηγορίες ταυτόχρονα. έτος.

ΑΦΗΣΕ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΦΕΝΤΕΡΕΡ

Πετυχαίνοντας 225 νίκες απέναντι στους παίκτες του Top 10, ο Νόβακ Τζόκοβιτς πρόσθεσε ένα ακόμη ρεκόρ στα πολλά του ρεκόρ, ξεπερνώντας τον Φέντερερ με 223 νίκες.

ΟΙ ΧΩΡΟΙ ΡΑΛΛΙ

Αυτό που έγινε στο τέταρτο σετ του αγώνα σημάδεψε το ματς. Ανταλλαγή 53 χτυπημάτων έγινε μεταξύ Τζόκοβιτς και Ζβέρεφ. Μετά από περίπου 2 λεπτά, ο Zverev κέρδισε την πράξη του και το κοινό στις εξέδρες χειροκρότησε για πολλή ώρα.

Για το ιστορικό συλλαλητήριο έγινε λόγος και στα social media και πολλές κοινοποιήσεις μοιράστηκαν από τους φίλαθλους.