Αποτέλεσμα ΜΑ: Καϊσερίσπορ 4-2 Τραμπζονσπόρ

Η Yukatel Kayserispor και η Trabzonspor βρέθηκαν δίπλα δίπλα στο Ziraat Turkey Cup.

Η Kayserispor κέρδισε τον αγώνα που διεξήχθη στο Kadir Has Stadium του Δήμου Bykehir με σκορ 4-2. Με αυτό το αποτέλεσμα, η Kayserispor προκρίθηκε στον τελικό του Ziraat Turkey Cup.

ΠΕΝΑΛΤΙ ΠΡΩΤΟΥ ΛΕΠΤΟΥ

Η Τραμπζονσπόρ πήρε πέναλτι στο πρώτο λεπτό του αγώνα. Αφού η μπάλα χτύπησε τον Lionel Carole στην Kayserispor, ο διαιτητής Halil Umut Meler έδειξε το σημείο του πέναλτι. Ο Anthony Nwakaeme που μου πέρασε την μπάλα στο πέναλτι που κέρδισε, καθάρισε την μπάλα και πέρασε την Trabzonspor με 1-0.

Μετά το γκολ της Τραμπζονσπόρ, η Καϊσερίσπορ φάνηκε πιο αποτελεσματική στην υποδοχή, ενώ οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να βρουν το γκολ που ήθελαν από την πρώτη αυλή.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την Τραμπζονσπόρ να προηγείται με 1-0.

ΟΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΕΚΑΝΑΝ ΓΚΟΛ

Ο προπονητής της Kayserispor, Hikmet Karaman, ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με την αλλαγή του Emrah Basan. Στην Τραμπζονσπόρ μπήκε στο παιχνίδι ο Γιουσούφ Ερντοάν αντί του Νουακάμε.

ΓΚΟΛ ΤΟΥ Κ ΣΕ 11 ΛΕΠΤΑ

Η Καϊσερίσπορ, που έκανε τον αντίκτυπό της στο πρώτο ημίχρονο στο δεύτερο ημίχρονο, επανέφερε τις ισορροπίες με το γκολ που σημείωσε ο Εμράχ Μπασάν στο 48ο λεπτό. Η Καϊσερίσπορ που δεν έκοψε τον Χζ έκανε το 2-1 με τον Ματζίντ Χοσεϊνί στο 59ο λεπτό.

ΙΣΧΥΕΙ ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ Ο ΜΠΑΚΑΣΕΤΑΣ

Ο Αναστόσιος Μπακασέτας της Τραμπζονσπόρ πέρασε στο 82ο λεπτό του αγώνα. Ο Έλληνας ποδοσφαιριστής έκανε το 2-2 με γκολ σε εκείνο το λεπτό.

ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΛΕΠΤΟΥ

Η Καϊσερίσπορ πήρε πέναλτι στο 89′. Ο Μαμέ Τιάμ που μου πέρασε την μπάλα από το πέναλτι, τι γεύση από το 3-2 της ομάδας.

90+6. ΓΚΟΛ ΑΝΑ ΛΕΠΤΟ

Στην Καϊσερίσπορ ο Εμράχ Μπασάν καθόρισε το σκορ του άνδρα στο 90+6 λεπτά. Το σουτ του Εμράχ πέρασε και στην άμυνα. Η Kayserispor κέρδισε τον αγώνα με 4-2 και προκρίθηκε στον τελικό. Αντίπαλος της Kayserispor στον τελικό είναι το Demir Grup Sivasspor – Aytemiz Alanyaspor, που θα είναι η ομάδα που θα παραλείψει τα σκέλη. Η Σίβασπορ κέρδισε το πρώτο παιχνίδι με 2-1 εκτός έδρας.

MINUTES DE MATAN (ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

Η Τραμπζονσπόρ πήρε πέναλτι στο 40ο δευτερόλεπτο. Και στις δύο μάχες μεταξύ Κορνέλιους και Κάρολ στην υπόγεια διάβαση, ο διαιτητής όρισε το πέναλτι επειδή η Κάρολ χειρίστηκε τη μπάλα.

Ο Nwakaeme, που χρησιμοποίησε το πέναλτι από το 3ο λεπτό, επισκιάστηκε από το mein rolls: 0-1.

Στα μέσα του Ονούρ Μπουλούτ στο 8ο λεπτό, η σκληρή μπάλα του Τιάμ, που μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από την αριστερή διαγώνια, κατάφερε να φτάσει στον τερματοφύλακα Ουρκάν και να σκρινάρει την μπάλα.

Στο 9ο λεπτό, η μπάλα του Τιάμ χτύπησε το πιο μακρινό άγγιγμα μέσα στην περιοχή του πέναλτι και ο τερματοφύλακας Ουρκάν έδιωξε την τελευταία στιγμή την μπάλα μέσα.

Στο 25ο λεπτό, ο ταχέως αναπτυσσόμενος παίκτης της Kayserispor, Onur Bulut, ο οποίος συνάντησε τη μπάλα στην περιοχή του πέναλτι, έστειλε τον Bertolacci από το έδαφος στην μπάλα και ο τερματοφύλακας Uurcan έφτασε στο στρέμμα και τσέκαρε την μπάλα.

Κοντά στο γκολ η Καϊσερίσπορ στο 28′. Στη μέση του İbrahim Akda, όταν ο Mustafa Pektemek, τρέχοντας πίσω από την άμυνα, σουτάρει την μπάλα στον τερματοφύλακα, η μπάλα έφυγε άουτ.

Το παιχνίδι έληξε το πρώτο ημίχρονο με την Τραμπζονσπόρ 1-0.

ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤ (ΜΙΣΟ KNC)

Η Καϊσερίσπορ πρόλαβε την ισοφάριση στο 48ο λεπτό. Στην πάσα του Μουσταφά Πεκτεμέκ, η μπάλα του Εμράχ Μπασάν άγγιξε την μπάλα στη δεξιά γωνία του πέναλτι.

Στο 58′ ο Τιάμ μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από την αριστερή διαγώνια και ο τερματοφύλακας Ουρκάν έδιωξε την μπάλα μέσα. Όταν ο Μουσταφά Πεκτεμέκ που ακολουθούσε καλά την μπάλα από τον τερματοφύλακα, κλώτσησε την μπάλα, η μπάλα πήγε στην άμυνα και κόρνερ.

Που έφερε την Καϊσερίσπορ στο 59′. Ο Χοσεϊνί, που κατάφερε να ελέγξει τη μπάλα στο κόρνερ που χρησιμοποίησε ο Μπερτολάτσι από την αριστερή πλευρά, έστειλε τη σκληρή μπάλα στο τέρμα από το κέντρο δεξιά και πέρασε στα στρογγυλά δίχτυα: 1-2.

Στο 67′ ο Μπερτολάτσι βγήκε από το αριστερό άκρο και το σουτ με κεφαλιά του Εμράχ Μπασάν, που μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από δεξιά διαγώνια στη μέση, γύρισε τη μπάλα στο δεξί δοκάρι και το ματς λήφθηκε. Ο Ντνεν τελείωσε τη μπάλα και η ουτούντα μέιν του Τιάμ υπερασπίστηκε το κόλπο και εκτέλεσε κόρνερ.

Η Τραμπζονσπόρ πρόλαβε την ισοφάριση στο 82ο λεπτό. Ο Κορνήλιος, που μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από τη δεξιά πλευρά, κλώτσησε την μπάλα με τον τερματοφύλακα Λουνγκ στη σκληρή μπάλα. Μετά το σουτ του Γιουσούφ Ερντοάν, ο τερματοφύλακας Λουνγκ κατάφερε να πιάσει την μπάλα. Συννεφιασμένη με στρογγυλά δίχτυα ο Ντνεν στο σκληρό σουτ του Μπακασέτα που ακολουθεί καλά την μπάλα: 2-2.

Ο Εμράχ Μπασάν, που άγγιξε την μπάλα μέσα στην περιοχή του πέναλτι σε πάσα του Καρόλ από το αριστερό στο 89′, έμεινε στο έδαφος με παρέμβαση του Γιουσούφ Ερντοάν. Σε αυτή τη θέση, ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι.

Ο Τιάμ χρησιμοποιώντας το πέναλτι που κέρδισε στο 90′ έστειλε την μπάλα στον αγωνιστικό χώρο: 3-2.

90+5. Η Καϊσερίσπορ στο δεύτερο λεπτό η διαφορά διπλασιάζεται. Ο Εμράχ Μπασάν, που δέχθηκε την μπάλα στα δεξιά σε πάσα του Μπερτολάτσι, ντρίμπλαρε την μπάλα και στη συνέχεια χτύπησε δυνατά στο τέρμα από την πρώτη θέση.Ο Μάιν μπήκε στα στρογγυλά δίχτυα που ήταν αμυντικά: 4-2.

Η Καρλαμά ολοκληρώθηκε με το προβάδισμα 4-2 της Καϊσερίσπορ. Η κιτρινόκόκκινη ομάδα κατάφερε με αυτό το αποτέλεσμα να φτάσει στον τελικό του Ziraat Turkey Cup.

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ: Δήμος Bykehir Kadir Has

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Halil Umut Meler, Cevdet Kmrcolu, Murat Tuberk Curbay

YUKATEL KAYSERSPOR: Lung, Onur Bulut, Hosseini, Attamah, Carole, Ramazan Civelek (Min 87 Abdulkadir Finger), Kemen, Brahim Akda (Min 46 Emrah Basan), Thiam, Bertolacci, Mustafa Pektemek (Min 70 Mane)

TRABZONSPOR: Uurcan akr, Puchacz (Min 71 Djaniny), Hugo, Ahmetcan Kaplan (Min 84 Serkan Asan), Dorukhan Tokz, Bakasetas, Hamsik, Abdlkadir mr, Visca, Nwakaeme (Min 46 Yusuf Erdoan), Cornelius

ΣΤΟΧΟΙ: ελάχ. 3 Nwakaeme (από πέναλτι) Min. 82 Μπακασέτας (Τραμπζονσπόρ), Υπ. 48 και 90+5 Emrah Bashan, min. 59 Hosseini, min. 90 Τιάμ (από πέναλτι) (Γιούκατελ Καϊσερίσπορ)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: ελάχ. 41 Kemen, Υπ. 90 Εμράχ Μπασάν (Γιούκατελ Καϊσερίσπορ)