Δεν βοηθάει ούτε ο Νάθο, άλλη μια ήττα της Παρτιζάν

Οι παίκτες της Παρτιζάν βρίσκονται στον πιο δύσκολο αγώνα προετοιμασίας στην Τουρκία, έχασαν από τη Ντιναμό Μόσχας με 1:2 (0:1).

Από το πρώτο λεπτό ο Μιλοβάνοβιτς είχε μια ευκαιρία, όταν τακτοποιήθηκε στην περιοχή του πέναλτι, αλλά ο τερματοφύλακας έσωσε τα δίχτυα.

Παρά την πρωτοβουλία μαύρων και λευκών, Η Ντιναμό προηγήθηκε στο πέμπτο λεπτό μετά από φάουλ. Το ζωντανό τείχος δεν ήταν το καλύτερο στημένο κι έτσι η μπάλα που έστειλε ο Φόμιν έφτασε εύκολα στην εστία του Πόποβιτς.

Στο 9′ η Παρτιζάν κατάφερε να ισοφαρίσει. Μετά το κόρνερ, ο Βούγιατσιτς σούταρε από την πεντάδα, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Η καλύτερη ευκαιρία για την Παρτιζάν ήταν στο λεπτό που ο Μάκοβιτς μάζεψε την μπάλα στην περιοχή του πέναλτι και σούταρε δυνατά, αλλά ο τερματοφύλακας αμύνθηκε. Αμέσως μετά, ο Βούγιατσιτς αστόχησε ξανά από κοντά.

Μετά από 20 λεπτά αγώνα στο δεύτερο ημίχρονο, οι ασπρόμαυροι ισοφάρισαν. Μετά την ανάπαυλα ο Βούγιατσιτς χτύπησε στο δοκάρι και μετά τον κόσμο στο πέναλτι ο Νάθο βρέθηκε στο σωστό σημείο και πέτυχε κεφαλιά.

Ο Ουρόσεβιτς έκανε λάθος, το οποίο χρησιμοποίησε ο Τιουκάβιν. Ο ποδοσφαιριστής της Ντιναμό είχε άφθονο χώρο, προσαρμόστηκε, αλλά ήταν ανακριβής.

Ωστόσο, στο 88′ η Ντιναμό πήρε τη νίκη μέσω του Γκάλκιν, ο οποίος είχε αρκετό χώρο για να βάλει τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2:1.