Η μοίρα της Φενέρμπαχτσε εξαρτάται από τον Μεσούτ Οζίλ! Συγκλονιστικά στατιστικά – Τελευταία νέα από τη Φενερμπαχτσέ

Η Φενέρμπαχτσε, της οποίας η επιθυμία για το πρωτάθλημα στη Super League έφτασε τα 7 χρόνια, ξεκίνησε τη σεζόν για να βάλει τέλος σε αυτή την επιθυμία. Η σκούρα γαλαζοκίτρινη ομάδα, που έδειξε πολύ καλό γράφημα τις πρώτες εβδομάδες, μοιράστηκε την ηγεσία με την Τραμπζονσπόρ. Μετά την ήττα της Μπασακσεχίρ, τα Κανάρια, που απολάμβαναν ένα σερί νικών 3 εβδομάδων με σχετικά κακό ποδόσφαιρο, παραλίγο να καταρρεύσουν με την ήττα της Τραμπζονσπόρ. Ηττημένη από τις Τραμπζονσπόρ, Αλάνιασπορ και Κόνιασπορ, η Φενερμπαχτσέ έσωσε το σκορ κόντρα στην Καϊσερίσπορ χάρη σε πέναλτι του Μεσούτ Οζίλ την τελευταία στιγμή. Αργότερα, ο Μεσούτ Οζίλ έγινε ένα από τα ονόματα που έφεραν τη σκούρα γαλαζοκίτρινη ομάδα στη νίκη στο ντέρμπι της Γαλατασαράι.

Ο ΜΕΣΟΥΤ ΔΕΝ ΦΑΓΕΤΑΙ!

Μια ανεμοστρόβιλη λεπτομέρεια προέκυψε για τον Mesut Özil, το όνομα που συζητιόταν συνεχώς όταν έπαιζε και δεν έπαιζε Φενερμπαχτσέ. Σύμφωνα με αυτό, ο Κανάρι έχει ηττηθεί μόνο μία φορά στους αγώνες που ξεκίνησε ο Μεσούτ σε ηλικία 11 ετών.

Ο σταρ ποδοσφαιριστής, που ξεκίνησε στα 11 κόντρα στην Adana Demirspor την πρώτη εβδομάδα της σεζόν, σημείωσε το νικητήριο γκολ για την ομάδα του. Ο Οζίλ, ο οποίος μπήκε αργότερα στον αγώνα της Αντάλιασπορ και βοήθησε τον Ένερ Βαλένθια, δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ισοπαλία της Σίβασπορ.

ΜΟΝΟ 5 ΦΟΡΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΣΤΙΣ 11!

Ο Μεσούτ Οζίλ, που έπαιξε για τρίτη φορά στην 11η θέση στο παιχνίδι της Χιρεσούνσπορ στην 5η εβδομάδα του πρωταθλήματος, έμεινε στον αγωνιστικό χώρο για 90 λεπτά και κατάφερε να σκοράρει ξανά το γκολ του. Ο Μεσούτ, ο οποίος στη συνέχεια πήρε 4 λεπτά κόντρα στη Χατάϊσπορ, δεν μπόρεσε να βρει χρόνο απέναντι στην Κασίμπασα.

Ο ΜΟΝΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΤΗΣ TRABZONSPOR!

Ο Μεσούτ Οζίλ, που εξασφάλισε τη θέση του στην πρώτη 11άδα κόντρα στην Τραμπζονσπόρ, δεν μπόρεσε να αποτρέψει την ήττα της Φενερμπαχτσέ με 3-1, αν και προηγήθηκε με 1-0.

Ο πολυσυζητημένος σταρ ποδοσφαιριστής τη στιγμή της απώλειας πόντων ξεκίνησε τους αγώνες της Alanyaspor και Kayserispor στον πάγκο, αλλά δεν έλαβε μέρος στον αγώνα Konyaspor.

ΗΡΩΕΣ ΤΟΥ ΝΤΕΡΜΠΙ!

Ο προπονητής της Φενερμπαχτσέ, Βίτορ Περέιρα, έριξε τον Μεσούτ Οζίλ στην πρώτη 11άδα του ντέρμπι της Γαλατασαράι. Ο Οζίλ, που τα πήγε πολύ καλά με τον İrfan Can Kahveci, πέτυχε το γκολ που ισοφάρισε η ομάδα του και έπαιξε σημαντικό ρόλο στη νίκη.

ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΛΙΓΚ!

Ο Mesut Özil έχει παίξει μόνο 2 αγώνες στους ομίλους του UEFA Europa League. Ο Mesut Özil, ο οποίος ξεκίνησε τους αγώνες στη Φρανκφούρτη και την Αμβέρσα στο 11, σημείωσε το μοναδικό γκολ της ομάδας του στο παιχνίδι που έγινε στη Γερμανία και έληξε 1-1.

Ο σταρ ποδοσφαιριστής δεν συμπεριλήφθηκε στην αποστολή στις ήττες του Ολυμπιακού.