Η Τραμπζονσπόρ εξασφάλισε την πρώτη της ήττα μακριά από την Αντάλιασπορ: 2-1

Η Τραμπζονσπόρ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Αντάλιασπορ την 16η εβδομάδα της Super League και γνώρισε την πρώτη της ήττα στη σεζόν.

Η Αντάλιασπορ θα πάει στην Κόνιασπορ στο πρωτάθλημα την επόμενη εβδομάδα. Η Τραμπζονσπόρ θα υποδεχθεί τη Χατάϊσπορ στον αγωνιστικό χώρο.

ΠΡΩΤΟ 11

Antalyaspor: Boffin, Veysel Sarı, Naldo, Kudriashov, Bünyamin Balcı, Poli, Fredy, Güray, Ghacha, Doğukan Sinik, Mukairu

Τραμπζονσπόρ: Uğurcan, Dorukhan, Edgar, Hugo, Peres, Berat, Hamsik, Bakasetas, Djaniny, Nwakaeme, Cornelius

ΑΝΤΑΛΥΑΣΠΟΡ 2-1 ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ

Στόχοι: Dk.24 Cornelius, Dk.34 Fred (P), Dk.73 Dorukhan Toköz (kk)

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΑΓΩΝΑ

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ ΑΓΩΝΑ

Την 16η εβδομάδα της Spor Toto Super League, οι ηγέτες της Τραμπζονσπόρ, που ήταν φιλοξενούμενος της Fraport TAV Antalyaspor, ο προπονητής Αμπντουλάχ Αβτζί έκανε 3 αλλαγές από τις πρώτες 11 στο τελευταίο του παιχνίδι.

Ο αγώνας που διεξήχθη στο στάδιο της Αττάλειας ξεκίνησε τον αγώνα με τους Μπλε της Μπορντό Uğurcan Çakır, Dorukhan Toköz, Edgar Ie, Vitor Hugo, Bruno Peres, Marek Hamsik, Berat Özdemir, Jorge Djaniny, Anastasios Bakasetas, Anthony Nwakaeille, .

Στον πάγκο του εκπροσώπου της Μαύρης Θάλασσας συμμετείχαν οι Arda Akbulut, Emmanouil Siopis, Yusuf Sarı, Abdülkadir Ömür, Bangaly Fode Koita, İsmail Köybaşı, Stefano Denswil, Abdulkadir Finger, Ahmetcan Kaplan, Serkan Asan.

Την 15η εβδομάδα πρωταθλήματος, ο προπονητής Abdullah Avcı κέρδισε 2-0 στον αγώνα της Adana Demirspor, με τους Siopis και Abdülkadir Ömür, τους οποίους όρισε στην πρώτη 11άδα, και υποστήριξε τον Denswil. Έπαιξε τους Μπακασέτας, Τζανίνι, Πέρες στη θέση αυτών των παικτών.

– 2 ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΗΝ ΑΝΤΑΛΥΑΣΠΟΡ

Ο Nuri Şahin, Football Manager της Fraport TAV Antalyaspor, έκανε 3 αλλαγές, εκ των οποίων 1 υποχρεωτική, έναντι 11 στον τελευταίο αγώνα του Kasımpaşa.

Η ερυθρόλευκη ομάδα ξεκίνησε τον αγώνα της Τραμπζονσπόρ με τους Ruud Boffin, Fedor Kudriashov, Naldo, Veysel Sarı, Güray Vural, Fredy, Adrea Poli, Bünyamin Balcı, Doğukan Sinik, Houssam Ghacha, Paul Mukairu με την αρχική ενδεκάδα.

Στον πάγκο του εκπροσώπου της Μεσογείου κάθισαν οι Doğukan Özkan, Sherel Floranus, Bahadır Öztürk, Eren Albayrak, Nuri Şahin, Haji Wright, Deni Milosevic, Ersin Zehir, Erkan Eyibil, Gökdeniz Bayrakdar.

Ο Nuri Şahin έριξε νοκ-άουτ τον Bahadır Öztürk, ο οποίος ήταν στην πρώτη 11άδα στην ήττα 2-0 από τη Yukeatel Kayserispor την περασμένη εβδομάδα, ως εφεδρικό. Στον αγώνα της περασμένης εβδομάδας με αυτόν τον παίκτη, όρισε τους Naldo και Ghacha για να αντικαταστήσουν τον Amilton, ο οποίος αποβλήθηκε στην 11η θέση.

Οι ποδοσφαιριστές της Antalyaspor βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο για την τελετή με το πανό «Bi action looks life».

Πριν τον αγώνα, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον Τζεμάλ Αϊντίν, έναν από τους πρώην προέδρους του MKE Ankaragücü.

Αντίθετα, το παιχνίδι πρωταθλήματος των δύο ομάδων κάτω των 19 έληξε 1-1.

ΛΕΠΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο 2ο λεπτό, με διαγώνιο δεξί χτύπημα του Doğukan Sinik από την περιοχή του πέναλτι, η άμυνα της Τραμπζονσπόρ τράβηξε τη δερμάτινη μπάλα μπροστά από το κάστρο.

Στο 5ο λεπτό το σουτ του Doğukan Sinik σε πάσα από το δεξί άκρο του Ghacha συνάντησε την μπάλα στο πέναλτι και η δερμάτινη μπάλα βγήκε από πάνω.

Στο 17ο λεπτό, σε δυνατό σουτ του Χάμσικ μπροστά από το τόξο του πέναλτι, ο τερματοφύλακας Μπόφιν έφτασε στα αριστερά του και έστειλε τη μπάλα στη γωνία.

Στο 23′ το σουτ του Νβακαέμε από την αριστερή διαγώνιο του πέναλτι χτύπησε στην άμυνα της Αντάλιασπορ και μπήκε σε κόρνερ.

Η Τραμπζονσπόρ προηγήθηκε στο 24ο λεπτό. Ο Ούγκο, που ανέβηκε καλά στην περιοχή του πέναλτι, χτύπησε την μπάλα κόρνερ που χρησιμοποίησε ο Χάμσικ από την αριστερή γωνία. Ο Κορνήλιος, που βρήκε την μπάλα να γυρίζει από το δεξί πόδι του τερματοφύλακα Μπόφιν μπροστά του, έφερε τη δερμάτινη μπάλα πίσω με τα δίχτυα από τον τερματοφύλακα δεξιά: 0-1.

Η Αντάλιασπορ πήρε πέναλτι στο 33ο λεπτό. Ο διαιτητής Zorbay Küçük έκρινε ότι ο Edgar είχε αγγίξει την μπάλα με το χέρι του στην περιοχή του πέναλτι στο σουτ του Doğukan Sinik και έδειξε το σημείο του πέναλτι.

Χρησιμοποιώντας το πέναλτι στο 34ο λεπτό, ο Φρέντι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα από τον αριστερό τερματοφύλακα Uğurcan Çakır: 1-1.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα έληξε 1-1.