Κανένας νικητής στη Σμύρνη | Göztepe – Fenerbahçe: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΓΩΝΑ 1-1 – ΣΥΝΟΨΗ

Ο ενθουσιασμός της 14ης εβδομάδας του πρωταθλήματος Spor Toto Super League ολοκληρώθηκε με τον αγώνα της Göztepe Fenerbahce.

Ο άγριος αγώνας που έγινε στο στάδιο Gürsel Aksel έληξε ισόπαλος 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Άντις Γιάχοβιτς στο 40′. Η Φενερμπαχτσέ απάντησε σε αυτό το γκολ με το γκολ του Σερντάρ Ντουρσούν στο 48ο λεπτό.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Φενερμπαχτσέ ανέβασε το σκορ της στους 24, ενώ της Γκέζτεπε στο 11.

Η Φενέρμπαχτσε θα υποδεχθεί την Τσαϊκούρ Ρίζεσπορ την επόμενη εβδομάδα.

Η Göztepe θα υποδεχθεί την Gaziantep FK εντός έδρας.

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ İRFAN CAN

Ο αστέρας ποδοσφαιριστής της Φενερμπαχτσέ, İrfan Can Kahveci, αντέδρασε αποχωρώντας από το ματς στο 78ο λεπτό. Ο ποδοσφαιριστής της εθνικής, τον οποίο ο Μεσούτ Οζίλ προσπάθησε να ηρεμήσει, απάντησε λέγοντας: «Δεν έχω δει κάτι τέτοιο».

NOVAK KIZARDI

Ο Φιλίπ Νόβακ, ένα από τα αστέρια της Φενερμπαχτσέ, αποκλείστηκε από το παιχνίδι ακούγοντας κόκκινη κάρτα στη δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 88ο λεπτό του αγώνα.

6 ΑΛΛΑΓΕΣ ΑΠΟ F.GARDEN

Η Φενέρμπαχτσε, η οποία ήταν η φιλοξενούμενη του Γκιοζτέπε στη Super League Spor Toto, αγωνίστηκε με 6 διαφορετικά ονόματα στην πρώτη 11άδα, ανάλογα με τον αγώνα με τον ελληνικό εκπρόσωπο Ολυμπιακό στο UEFA Europa League.

Ο προπονητής της Φενέρμπαχτσε, Βίτορ Περέιρα, έκανε 6 αλλαγές στους πρώτους 11 του αγώνα του Ολυμπιακού.

Οι Ferdi Kadıoğlu, Serdar Aziz, Maximilian Meyer, Miguel Crespo, Mesut Özil και Serdar Dursun είχαν την ευκαιρία να αντικαταστήσουν τους Bright Osayi-Samuel, Marcel Tisserand, Jose Sosa, Mert Hakan Yandaş, Diego Rossi, Mergim Berisha, που ήταν στην πρώτη 11άδα. αυτόν τον διαγωνισμό. .

Η Φενέρμπαχτσε ήταν στην πρώτη 11άδα του αγώνα με τη Γαλατασαράι της περασμένης εβδομάδας στο πρωτάθλημα, με 4 διαφορετικά ονόματα. Σε αυτόν τον αγώνα, οι Maximilan Meyer, Miguel Crespo, Serdar Dursun και Serdar Aziz έπαιξαν εναντίον της Göztepe, αντικαθιστώντας τους Jose Sosa, Mert Hakan Yandaş, Mergim Berisha και Marcel Tisserand στο αρχικό σχήμα.

Οι Enner Valencia και Altay Bayındır, οι οποίοι τραυματίστηκαν στη σκούρα γαλαζοκίτρινη ομάδα, καθώς και τα ονόματα Tisserand και Mert Hakan Yandaş που είχαν αποκλειστεί, δεν μπόρεσαν να αγωνιστούν.

ΠΕΤΡΑ ΠΕΤΑ ΣΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ ΤΑΞΙΔΙ ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ

Μια πέτρα εκτοξεύτηκε κοντά στη γέφυρα Göztepe στη λεωφόρο της παραλίας Mustafa Kemal, καθώς το λεωφορείο που μετέφερε την ομάδα Fenerbahçe κατευθυνόταν προς το στάδιο Gürsel Aksel.

Το παρμπρίζ του λεωφορείου υπέστη ζημιές.

ΔΥΟ ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ 11 ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ GÖZTEPE

Ο προπονητής της Göztepe, Nestor El Maestro, έβαλε τους David Tijanic και Adis Jahovic στον αγωνιστικό χώρο για να αντικαταστήσουν τους Lourency και Cherif Ndiaye, στους οποίους έδωσε μια ευκαιρία στην πρώτη 11άδα του αγώνα της Yukatel Kayserispor, με την οποία ισοφάρισαν 1-1 την περασμένη εβδομάδα.

Οι οπαδοί της Göztepe έχουν δείξει ενδιαφέρον για το παιχνίδι.

Πριν τον αγώνα, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στον Μουσταφά Τζενγκίζ, τον αείμνηστο πρώην πρόεδρο της Λέσχης Γαλατασαράι.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης αιμοδοσίας που διοργάνωσε το παράρτημα της Τουρκικής Ερυθράς Ημισελήνου της Σμύρνης και του Göztepe, οι κάτοικοι της Σμύρνης έδωσαν αίμα στην πλατεία των φιλάθλων μέχρι την ώρα του αγώνα. Οι οπαδοί της Göztepe στήριξαν τον Duru Meriç, έναν ασθενή 5,5 ετών με SMA τύπου 1, με κουμπαράδες γύρω από το γήπεδο.