Μετά τον αγώνα Fenerbahçe-Yeni Malatyaspor – αθλητικά νέα

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ – Ο προπονητής της Φενερμπαχτσέ, Ζέκι Μουράτ Γκόλε, ο οποίος κέρδισε τη Yeni Malatyaspor με 2-0 στη Spor Toto Super League, την εβδομάδα 19 και την τελευταία εβδομάδα του πρώτου ημιχρόνου, δήλωσε ότι ηττήθηκαν πολύ καλά σε όλο το παιχνίδι.

Ο Ζέκι Μουράτ Γκόλε έκανε μια δήλωση κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου που πραγματοποιήθηκε μετά τον αγώνα στο στάδιο Ülker.

Δηλώνοντας ότι ξεκίνησαν το παιχνίδι πρόθυμα, ο Göle είπε: “Προσφέραμε την πίεση που θέλαμε μέχρι να πετύχουμε το γκολ και μετά ήρθε το γκολ. Μετά από αυτό είχαμε κάποια προβλήματα για να συναντήσουμε τον αντίπαλο μπροστά. Σε εκείνη την περίοδο, η Yeni Malatyaspor κράτησε την ισορροπία.Είχαν και θέσεις.Αργότερα με τις επεμβάσεις μας και το συμπαγές παιχνίδι τον λιώσαμε και τον βάλαμε στη δράση.προηγήθηκε 1-0.Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου σκεφτήκαμε να περιμένουμε στη 2η περιοχή και να χρησιμοποιήσουμε Η ενέργειά μας για να φτάσουμε στο αντίπαλο τέρμα. Αυτό απέδωσε και στο παιχνίδι. Είμαστε εκεί. ομάδα με τις υψηλότερες προσδοκίες για γκολ, αλλά δεν μπορούμε να το αντικατοπτρίσουμε αυτό στο σκορ. Προσπαθούμε να παίξουμε ένα passing game που ταιριάζει η γενετική της Φενερμπαχτσέ. Περνάμε τα περισσότερα. Περάσαμε το πρώτο ημίχρονο. -χρόνος. Δεν θα εγκαταλείψουμε τον αγώνα μας μέχρι το τέλος και θα συνεχίσουμε ns. «χρησιμοποίησε τις προτάσεις.

Ο Zeki Murat Göle, ο οποίος έκανε μια αξιολόγηση για το πρώτο μισό της σεζόν της Super League, είπε: “Προσπαθούσαμε να προσαρμόσουμε το σύστημα σταδιακά. Πήραμε τους καρπούς μέχρι το διάλειμμα της εθνικής ομάδας. , υπήρχαν διακυμάνσεις. Η ομάδα άρχισε να κάνει πίσω Κάτω. Μετά υπήρξε ξανά αντίδραση, προσπαθήσαμε να ανακάμψουμε, αλλά δεν ήταν αρκετό. Δεν λειτούργησε. Και πάλι στο τελευταίο παιχνίδι η ομάδα έδωσε νέες ελπίδες. Δεν είμαστε εκεί που θέλουμε. Πρέπει να φτάσουμε στο κορυφή», είπε.

Ο Zeki Murat Göle, μιλώντας για τον Έλληνα ποδοσφαιριστή Δημήτριο Πέλκα, ο οποίος πανηγύρισε το γκολ του για πρώτη φορά αυτή τη σεζόν, είπε: «Η απόδοση του Πέλκα στην προπόνηση δεν ήταν πρόβλημα. Δεν έβρισκε αρκετό χρόνο. Αρχίσαμε να δίνουμε χρόνο σιγά σιγά. Το πιστεύουμε πολύ, θα συνεχίσουμε να το κερδίζουμε», εξέφρασε τη γνώμη του. Πηγή: Α.Α