Οι εθνικοί παίκτες της Φενερμπαχτσέ συνέχισαν τις συνεισφορές τους

Ο Σερντάρ Ντουρσούν, ο οποίος είναι μέλος της Α εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου, σημείωσε το 5ο γκολ στον αγώνα με το Γιβραλτάρ, ο οποίος έληξε με νίκη 6-0 στις 13 Νοεμβρίου, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει το παιχνίδι του Μαυροβουνίου στις 16 Νοεμβρίου. Ο Μίχα Ζάιτς, που έπαιζε με την εθνική ομάδα της Σλοβενίας, κατάφερε να σκοράρει γκολ στη Σλοβακία και τη νότια Κύπρο. Ένας άλλος παίκτης των σκούρων γαλαζοκίτρινων, ο Δημήτρης Πέλκας, βοήθησε στο γκολ του Γεωργίου Μασούρα στο 44ο λεπτό του αγώνα Ελλάδας-Κόσοβος στις 14 Νοεμβρίου.

ΚΡΙΣΙΜΟΣ ΣΤΟΧΟΣ ΤΟΥ SERDAR DURSUN

Ο Σερντάρ Ντουρσούν, ο οποίος αντικατέστησε τον Μπουράκ Γιλμάζ στο 69ο λεπτό του αγώνα, όπου κέρδισε το Γιβραλτάρ με 6-0 για την εθνική ομάδα ποδοσφαίρου Α στα ευρωπαϊκά προκριματικά για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022 στις 13 Νοεμβρίου, σημείωσε μια καθοριστική ασίστ από τον Ριντβάν Γιλμάζ στο 81ο λεπτό. .. το γύρισε. Ο Serdar Dursun, ο οποίος σημείωσε το 5ο γκολ της Team Crescent-Star εναντίον του Γιβραλτάρ, σημείωσε 1 ακόμα γκολ μέσα σε 90 + 1 λεπτά του αγώνα, αλλά κόλλησε σε οφσάιντ. Ο Serdar Dursun ξεκίνησε το παιχνίδι με το Karadağ στις 16 Νοεμβρίου μεταξύ των εφεδρικών και δεν μπορούσε να πάρει χρόνο.

Η ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΑΓΩΝΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΝ-ΤΖΑΕ ΚΙΜ

Ο Min-Jae Kim, ο οποίος έπαιξε 81 λεπτά στον αγώνα της Νότιας Κορέας με τα Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα στις 11 Νοεμβρίου στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου Ασίας 2022, αγωνίστηκε στον αγωνιστικό χώρο για 90 λεπτά στον αγώνα με το Ιράκ στις 16 Νοεμβρίου. Η Νότια Κορέα με τον Min-Jae Kim κέρδισε και τους δύο αγώνες.

Ο ΦΙΛΙΠ ΝΟΒΑΚ ΠΑΡΕΥΡΕΣΕ 90 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΣΘΟΝΙΑ

Δεν έκανε τα ευρωπαϊκά προκριματικά για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022 όταν η χώρα του, η Τσεχία, αντιμετώπισε τη Λευκορωσία στις 11 Νοεμβρίου, ενώ έπαιζε ως αλλαγή. Ο έμπειρος παίκτης συμμετείχε στον αγωνιστικό χώρο για 90 λεπτά στον αγώνα με την Εσθονία στις 16 Νοεμβρίου.

MIHA ZAJC’TAN 2 ΓΚΟΛ

Η Μίχα Ζάιτς, η οποία έπαιξε 71 λεπτά στον προκριματικό αγώνα του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022 εναντίον της Σλοβακίας, με τη χώρα της τη Σλοβενία ​​στις 11 Νοεμβρίου, σημείωσε το πρώτο γκολ της ομάδας της στο 18ο λεπτό. Ο Zajc, ο οποίος ήταν στον αγωνιστικό χώρο για 84 λεπτά στον αγώνα με τη Νότια Κύπρο στις 14 Νοεμβρίου, σημείωσε το γκολ που έφερε μπροστά την ομάδα του στο 48ο λεπτό.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΕΛΚΑΣ’ΤΑΝ ΒΟΗΘΕΙΑ

Στα ευρωπαϊκά προκριματικά για το Παγκόσμιο Κύπελλο 2022, η Ελλάδα ξεκίνησε το παιχνίδι με την Ισπανία στις 11 Νοεμβρίου μεταξύ εφεδρικών και συμπεριλήφθηκε στο 78ο λεπτό. Παρέμεινε στο παιχνίδι για 80 λεπτά κατά τη διάρκεια του αγώνα στο Κοσσυφοπέδιο που έγινε στις 14 Νοεμβρίου. Ο Πέλκας βοήθησε στο γκολ του Γεωργίου Μασούρα στο 44′.

Ο ATTILA SZALAI ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ 90 ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ

Χρειάστηκαν 90 λεπτά στον αγώνα των ευρωπαϊκών προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022, όπου η Ουγγαρία κέρδισε τον Άγιο Μαρίνο με 4-0 στις 11 Νοεμβρίου. Ο Σαλάι, που ήταν στον αγωνιστικό χώρο για 90 λεπτά στον εκτός έδρας αγώνα με την Πολωνία στις 15 Νοεμβρίου, δέχθηκε κίτρινη κάρτα στο 64ο λεπτό.

MUHAMMED GÜMÜŞKAYA REUNION AT U21

Συμμετείχε στο 90ο λεπτό του αγώνα με το Βέλγιο που έπαιξε στις 12 Νοεμβρίου στον 9ο Όμιλο του προκριματικού γύρου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U21. Ο Muhammed Gümüşkaya, ο οποίος έπαιξε ως αλλαγή στο παιχνίδι που έγινε στις 16 Νοεμβρίου, δεν κατάφερε να βρει φόρμα.

Ο ERTUĞRUL ÇETİN ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ U19

Έπαιξε 90 λεπτά στον αγώνα της 13ης Νοεμβρίου με τη Λετονία στον 9ο όμιλο του προκριματικού γύρου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος κάτω των 19 ετών. Πήρε μέρος στον αγώνα της Ρουμανίας που έγινε στις 16 Νοεμβρίου για 90 λεπτά.