Ο Ισμαήλ Καρτάλ της Φενερμπαχτσέ απάντησε στην ερώτηση του Έλληνα δημοσιογράφου για το περιστατικό ως εξής: Είναι φυσικό μου δικαίωμα να το πω.

Ο προπονητής İsmail Kartal έκανε εκτιμήσεις για τη Φενερμπαχτσέ, η οποία έχασε με 3-2 από τον Ολυμπιακό στον πρώτο αγώνα των προημιτελικών του UEFA Europa Conference League.

Σημειώνοντας ότι αντέδρασαν καλά μετά το 3-0, ο Ισμαήλ Καρτάλ είπε: «Εξάλλου, ήρθαμε εδώ σήμερα για να πάρουμε ένα πλεονέκτημα και να κερδίσουμε. Ξεκινήσαμε καλά τον αγώνα. Είχαμε 2 θέσεις στα πρώτα 6-7 λεπτά. Δεν μπορούσαμε να τα χρησιμοποιήσουμε. Ελέγξαμε το παιχνίδι προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Παρόλο που το είχαμε, δεχθήκαμε ένα εύκολο γκολ. Είπαμε ότι μπορούσαμε να αλλάξουμε τα πράγματα στα αποδυτήρια. Εξαργυρώσαμε το 3ο. αλλά είναι δικό μας λάθος. Παρόλα αυτά, δεν εγκαταλείψαμε το ματς. Θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει 3-3, ακόμη και 4-3 “Σήμερα, άλλωστε, θέλαμε να επιστρέψουμε με τη χειρότερη ισοπαλία ή κερδίζοντας το ματς. Είναι επίσης καλό να επιστρέψουμε από το 3-0 στο 3-2, αντιδράσαμε και θα περιοδεύσουμε με τους θαυμαστές μας στην Κωνσταντινούπολη». είπε.

«ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 100 τοις εκατό ΕΤΟΙΜΟΙ»

Δηλώνοντας ότι δεν μπορούσε να κάνει τις αλλαγές που ήθελε λόγω τραυματισμένων παικτών, ο Καρτάλ είπε: “Έχω τραυματισμένους παίκτες. Οι οπαδοί μας και το κοινό δεν τα ξέρουν αυτά. Είμαι που μένω με τους παίκτες μου. Δεν είναι 100 τοις εκατό. Έτοιμοι έχουμε κάνει ένα πλάνο κομμάτι-κομμάτι για να τελειώσουμε τη σεζόν με τον πιο ιδανικό τρόπο Ελπίζω να μην υπάρχει τίποτα κακό με το Oosterwolde. Ας τελειώσουν οι παίκτες μου με υγεία, δυστυχώς, γνωρίζουμε τις προσδοκίες των οπαδών, δείξαμε σε όλους ότι έχω έναν δυνατό παίκτη, όποιες κι αν είναι οι συνθήκες εύρημα Για τραυματισμένους παίκτες, οι γιατροί είπαν ότι μπορούσαν να παίξουν για 15 έως 20 λεπτά. Πήρα ρίσκο και το πήρα στο παιχνίδι μετά από 60 χρόνια. Ήταν υπέροχο που οι παίκτες μου μπόρεσαν να τερματίσουν υγιείς. Θα κοιτάξουμε το μέλλον. Το 3-0 δεν ήταν αποδεκτό. «Ούτε η ομάδα ούτε εγώ συμφωνήσαμε, αλλά αντιδράσαμε και καταφέραμε να επαναφέρουμε το ματς στο 3-2», είπε.

“ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΣ”

Ο Έλληνας δημοσιογράφος είπε: “Απ’ ό,τι είπατε, δεν υπήρχε άλλη ομάδα στο γήπεδο εκτός από τη Φενερμπαχτσέ. Ωστόσο, ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να είχε κερδίσει το ματς με 4-0. Μήπως οι σκέψεις σας ήταν λίγο αλαζονικές;” Ο İsmail Kartal απάντησε στην ερώτηση: “Ο Ολυμπιακός είναι καλή ομάδα. Έχει καλούς παίκτες και παθιασμένους οπαδούς. Είμαστε επίσης μια μεγάλη κοινότητα. Ξεκινήσαμε καλύτερα τον αγώνα. Είναι φυσικό μου δικαίωμα να εξηγήσω τι κάναμε εδώ. Έχουν επίσης θέσεις , αλλά μετά το 3-0 κέρδισαν τον αγώνα «Θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει και με 4-3. Όταν ο ελληνικός Τύπος μου έκανε την ερώτηση πριν τον αγώνα, είπα «Δεν υπάρχει φαβορί στο ματς». Επαναλαμβάνω το ίδιο πράγμα. . Είμαι πολύ χαρούμενος που καταφέραμε να τελειώσουμε το ματς 3-2» απάντησε.

Μιλώντας για την κατάσταση τραυματισμού του Batshuayi, ο Kartal είπε: «Η κατάσταση του Batshuayi ήταν πιο κρίσιμη από τους άλλους. Μπορούσε να παίξει για 5-10 λεπτά το πολύ. Αν τραυματιζόταν, μπορεί να μην μπορούσε να παίξει για 5 εβδομάδες. για την προστασία κάθε παίκτη. είπε.