Ο Φερνάντο Μουσλέρα αποχωρεί από την εθνική ομάδα | Αθλητική ατζέντα από το σπίτι και σε όλο τον κόσμο

Ο Ουρουγουανός τερματοφύλακας, του οποίου η απόδοση στη Γαλατασαράι έχει συζητηθεί, πήρε μια δραστική απόφαση για την εθνική ομάδα. Ο 36χρονος θα αποχωρήσει από την εθνική ομάδα μετά το Μουντιάλ του Κατάρ.

Η ΒΑΛΕΚΑΝΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΩΝΗ ΜΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΦΑΛΚΑΟ
της La Liga Την 11η εβδομάδα, η Μπαρτσελόνα έχασε 1-0 από τη Ράγιο Βαγιεκάνο εκτός έδρας. Το νικητήριο γκολ της Ράγιο Βαγιεκάνο σημείωσε στο 30ο λεπτό ο Κολομβιανός ποδοσφαιριστής Ρανταμέλ Φαλκάο. Μετά την αποχώρησή του από τη Γαλατασαράι, ο Φαλκάο που σέρβιρε σε 6 ματς για τη Ράγιο Βαγιεκάνο πέρασε 4 φορές τα αντίπαλα δίχτυα.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΛΑΝΤΕΣ ΧΤΥΠΗΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
FIBA Στο πλαίσιο της 4ης εβδομάδας του Β’ Ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ Γυναικών, η Γαλατασαράι κέρδισε εντός έδρας τη γαλλική εκπρόσωπο της Μπάσκετ Λαντ με 83-64. Η γυναικεία ομάδα μπάσκετ της Φενερμπαχτσέ νίκησε τη Σόπρον Μπάσκετ με 73-47.

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΜΠΕΚΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ OPEN
Φενερμπαχτσέ Η ανδρική ομάδα μπάσκετ Beko θα είναι σήμερα φιλοξενούμενος του ελληνικού αντιπροσώπου Ολυμπιακού στην 7η εβδομάδα του THY Europa League. Ο αγώνας στην αίθουσα Ειρήνης και Φιλίας θα ξεκινήσει στις 9:00 μ.μ. Η Φενέρ ​​βρίσκεται στην 11η θέση του πρωταθλήματος με 2 νίκες και 4 ήττες.

Η ΤΡΑΜΠΖΩΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΠΡΩΤΑ
Αν η Τραμπζονσπόρ κερδίσει τη Ρίζεσπορ θα είναι η πρώτη φορά αυτή τη σεζόν, τέσσερις συνεχόμενες αγωνιστικές αήττητη. Η Θύελλα ετοιμάζεται για τον πολύ φιλόδοξο δύσκολο αγώνα.

ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ ΓΕΙΤΟΝΙΑ ΤΗΣ ΕΦΕΣ!
ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ Στην 6η εβδομάδα του Europa League, η Αναντολού Εφές ηττήθηκε με 95-69 εκτός έδρας από τον Παναθηναϊκό ΟΠΑΠ. Με αυτό το αποτέλεσμα η κυανόλευκη γνώρισε την 5η ήττα της στη διοργάνωση. Την δεύτερη νίκη του κατέκτησε ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ. Ο Μπομπουά ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας με 16 πόντους στην Εφές. Ο προπονητής της Αναντολού Εφές Εργκίν Αταμάν αποβλήθηκε μετά το δεύτερο τεχνικό σφάλμα των διαιτητών στο 24ο λεπτό του αγώνα.