Πήγε στο κάστρο 2 φορές και έφερε την ξενάγηση! Ιδού αυτές οι στιγμές…

Κύπελλο Τουρκίας Ziraatστο Hatayspor-Eyüpspor Υπήρξαν κάποιες ενδιαφέρουσες στιγμές στο παιχνίδι. Τερματοφύλακας στην παράταση Abdullah YiğiterΗ Hatayspor, η οποία χρησιμοποίησε το 5άρι της αλλαγής αμέσως μετά την κόκκινη κάρτα, πήγε στο τέρμα. Μαμέ Ντιούφ πέρασμα. Οι Μπορντό-Μπλανς, που κέρδισαν άλλη 1 αλλαγή στην παράταση, μπήκαν στο γκολ. Γιαβούζ μπογιάρτο πέρασμα. Μετά την κόκκινη κάρτα του Γιαβούζ Μπογιάρ στο 120ο λεπτό, ο Μαμέ Ντιούφ ανέκτησε τον έλεγχο του κάστρου!

Ο ΜΑΜΕ ΝΤΙΟΥΦ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΚΟΡΝΕΡ ΣΕ 3 ΠΕΝΑΛΤΙ

Το παιχνίδι, στο οποίο τόσο ο κανονισμός όσο και η παράταση έληξαν 1-1, έληξε στη διαδικασία των πέναλτι. Καθώς ο Μάμε Ντιούφ προστάτευε την εστία της Χάταϊσπορ στα πέναλτι, ο έμπειρος επιθετικός μάντεψε σωστά τη γωνία με 3 σουτ προς την εστία, αλλά δεν μπόρεσε να αποτρέψει το γκολ. Παρόλα αυτά, η Hatayspor έκανε περιοδεία στο Κύπελλο αφού πέτυχε το πλεονέκτημα 5-4 επί της Eyüpspor. Μετά το τέλος του αγώνα, οι ήχοι του Μαμέ Ντιούφ ακούστηκαν στο γήπεδο της Νέας Χατάι.

ΛΕΠΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Στο δεύτερο λεπτό, η επίθεση από την Eyüpspor, η πάσα από τον Taha Balcı και τον Erencan Yanık μπήκαν στη μεγάλη περιοχή με τη μπάλα. Ο Ερεκάν παρέμεινε στο έδαφος στον αγώνα ενάντια στην αντίπαλό του Falette. Ο μεσαίος διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι. Το πέναλτι που χρησιμοποίησε ο Τάχα Μπαλτς πέρασε από την κορυφή.

Στην επίθεση της Atakaş Hatayspor, που εξελίχθηκε στο 10ο λεπτό, ο Sackey έστειλε την μπάλα που κέρδισε στο αντίπαλο μισό στον υψόμετρο φίλο του Al Kaabi. Ο Ελ Κάαμπι έστειλε και την πάσα στον Εμρέ Τσολάκ στα δεξιά του. Το σουτ του Emre Çolak πίσω από το σημείο του πέναλτι έπιασε ο τερματοφύλακας Emrullah Şalk.

Ο Ενές Κέσκιν, που συνάντησε τη μπάλα στη μέση του Ερεντσάν, ο οποίος τοποθετήθηκε στην περιοχή του πέναλτι από το δεξί άκρο της Εϊούπσπορ στο 19′, έκανε δυνατό σουτ στην εστία. Η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και αναπήδησε από τη γραμμή του τέρματος, σημειώνοντας ένα γκολ: 0-1

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με 1-0 της Eyüpspor.

Αναπτύσσοντας επίθεση στο 73ο λεπτό, ο Ντιούφ χτύπησε το κεφάλι όταν το αριστερό άκρο του Αντεκούγκμπε νίκησε την Atakaş Hatayspor. Η μπάλα που αναπηδούσε από την άμυνα βγήκε από τα πλάγια.

Στο 74ο λεπτό της επίθεσης της Atakaş Hatayspor, ο Falette έριξε τη μπάλα από το δεξί άκρο στο μακρινό δοκάρι. Ο Φατίχ Κουρουτσούκ, που βρήκε τη μπάλα μπροστά από την περιοχή του τέρματος, τράβηξε τη μπάλα πιο κοντά στα δίχτυα: 1-1

Ο Μέτε Ντεμίρ, που κρεμάστηκε πίσω από την άμυνα στην επίθεση της Eyüpspor που αναπτύχθηκε στο 90 + 4ο λεπτό, έμεινε στο έδαφος με την παρέμβαση του τερματοφύλακα Abdullah Yiğiter, ο οποίος βγήκε μέχρι την επιφάνεια για να φτιάξει. Ο διαιτητής έδωσε απευθείας κόκκινη κάρτα στον τερματοφύλακα Abdullah Yiğiter μετά το φάουλ.

Ο Ντιούφ μπήκε στην εστία αντί του τερματοφύλακα Αμπντουλάχ Γιγκίτερ, ο οποίος δέχθηκε κόκκινη κάρτα στο 90 + 6.

Το τελευταίο σφύριγμα για τον χρόνο ρύθμισης ακούστηκε. Έληξε 1-1 σε 90 λεπτά και το παιχνίδι πήγε στην παράταση.

Ο ποδοσφαιριστής της Eyüpspor Cenk Ahmet, ο οποίος συνάντησε την αναπηδητική μπάλα του Fatih Kurucuk στην περιοχή του πέναλτι στο 91ο λεπτό, δεν επέτρεψε στον τερματοφύλακα Yavuz Buğra Boyar να σκοράρει.

Ο Ντιούφ συνάντησε τη μπάλα που πετάχτηκε πίσω από την άμυνα στην επίθεση της Atakaş Hatayspor στο 101′ και ο τερματοφύλακας Emrullah Şalk πήρε το λάκτισμα.

Ολοκληρώθηκε η πρώτη περίοδος της παράτασης.

Στο 107′ ο Ενές Κέσκιν έστειλε τη μπάλα μακριά από την περιοχή του πέναλτι από τον Σεν Λουί, ο οποίος έδρασε στο αριστερό άκρο με πάσα του Ριμπέιρο στην Ατακάς Χατάϊσπορ.

Στην επίθεση που αναπτύχθηκε στο 120 + 1 λεπτό, ο Atakaş Hataysporlu Yavuz Buğra Boyar θέλησε να διώξει την μπάλα, η οποία έστειλε στην πλάτη της άμυνας. Η μπάλα γύρισε από τον αντίπαλό του Ερεκάν. Καθώς ο Ερετσάν προσπαθούσε να μετακινήσει την μπάλα, έμεινε στο έδαφος με την παρέμβαση του τερματοφύλακα Γιαβούζ. Ο Γιαβούζ πήρε κόκκινη κάρτα για αυτή την απόφαση.

Η δεύτερη παράταση ολοκληρώθηκε και η διαδικασία των πέναλτι έδειξε τον νικητή του γύρου. Ο Ντιούφ συμμετείχε στη διαδικασία των πέναλτι στην Atakaş Hatayspor, της οποίας οι δύο τερματοφύλακες δέχτηκαν επίσης κόκκινες κάρτες.

Στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Τουρκίας Ziraat, η Atakaş Hatayspor έπαιξε για την Eyüpspor και ο κανονισμός έληξε με σκορ 1-1. Στο ματς που έγιναν δύο παράταση, το αποτέλεσμα δεν άλλαξε και η Atakaş Hatayspor κέρδισε τον αντίπαλό του με 5-4 στα πέναλτι. Η Atakaş Hatayspor προκρίθηκε στον 5ο προκριματικό γύρο.