(ΣΥΝΟΨΗ) Αποτέλεσμα αγώνα Trabzonspor-Gaziantep FK: 3-0 – Trabzonspor (TS)

Η Τραμπζονσπόρ, η οποία προηγείται στη Super League, φιλοξένησε την Gaziantep FK στον αγώνα της 13ης εβδομάδας. Στον αγώνα που έγινε στο Medical Park Stadium και με επικεφαλής τον Suat Arslanboğa, η χαμογελαστή ομάδα έγινε οικοδεσπότης. Ο Storm, που προηγήθηκε με το σούπερ γκολ του Abdülkadir Ömür στο 19, προηγήθηκε με τον Jorge Djaniny στο 42. Ο Andreas Cornelius, ο οποίος ανέβηκε στη σκηνή στο 45, καθόρισε το σκορ και τα 90 λεπτά έληξαν με υπεροχή 3-0 της Τραμπζονσπόρ.

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ SUPER LEAGUE

Ο γίγαντας της Μαύρης Θάλασσας υπό τον Abdullah Avcı, που σημείωσε την 6η συνεχόμενη νίκη του, επέκτεινε το αήττητο σερί του σε 25 αγώνες και συνέχισε την πορεία του, ανεβάζοντας το σκορ του στους 33, διατηρώντας τη διαφορά των 7 πόντων μεταξύ των πλησιέστερων αντιπάλων του.

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ ΓΙΑ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙΣ TRABZONSPOR

Ελλείψει του Uğurcan Çakır στην Τραμπζονσπόρ, ο Abdülkadir Ömür πήρε το περιβραχιόνιο του αρχηγού.

Η Gaziantep FK με τον Erol Bulut, ο οποίος δεν έχει κερδίσει εκτός έδρας αγώνες πρωταθλήματος αυτή τη σεζόν, ολοκλήρωσε την εβδομάδα στην 14η θέση με 15 βαθμούς.

Ο Μάρεκ Χάμσικ, ο οποίος δεν έχει ξεπεράσει πλήρως τον τραυματισμό του γηπεδούχου, δεν κινδυνεύει και δεν έχει ενταχθεί στην αποστολή. Η Erce Brothers, που δηλώθηκε στην πρώτη 11άδα απουσία του Uğurcan, τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης. Ο Άρντα Ακμπουλούτ υπερασπίστηκε την εστία της Τραμπζονσπόρ.

Μετά τα μέτρα που λήφθηκαν λόγω της πανδημίας, μετά από μεγάλη παύση, αφού οι κερκίδες ήρθαν σε πλήρη δυναμικότητα, οι οπαδοί των μπορντό γαλάζιων δεν άφησαν τις ομάδες τους μόνες στο πρώτο παιχνίδι της Τραμπζονσπόρ, παρά το γεγονός ότι ο αγώνας έγινε μέσα στην εβδομάδα. και αργά. Οι οπαδοί που γέμισαν σημαντικό μέρος της κερκίδας στήριξαν τους ποδοσφαιριστές με χειροκροτήματα και επευφημίες πριν τον αγώνα.

ΛΕΠΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

4′ Η Gaziantep FK περίμενε κόκκινη κάρτα μετά τη μονομαχία του Dicko με τον Vitor Hugo. Ο Suat Arslanboğa συνάντησε το VAR και αποφάσισε να συνεχίσει.

8′ Στο σουτ του Γκαζιαντέπ ΦΚ έξω από την περιοχή του πέναλτι από τον Κίτσιου, η μπάλα πέρασε από την πλευρά του δοκάρι.

9′ Η ομάδα της Γκαζιαντέπ έχει γίνει επικίνδυνη. Ο Ertuğrul, που έτρεχε προς το πίσω δοκάρι και χτυπούσε το κεφάλι του στη γωνία που χρησιμοποίησε ο Maxim, δεν μπόρεσε να περάσει τον Edgar. Ο Πορτογάλος αμυντικός, που γύρισε προς την εστία με την μπάλα να περνάει τον Άρντα, προειδοποίησε για τον κίνδυνο.

14′ Η Τραμπζονσπόρ έφτασε κοντά στην πρώτη της επικίνδυνη επίθεση. Κινούμενος στην πάσα του Νβακαέμε, ο Τζανίνι έλεγξε την μπάλα και σούταρε μόλις μπήκε στην περιοχή του πέναλτι. Η άμυνα της Γκαζιαντέπ παρενέβη και κατάφερε να αποφύγει τον κίνδυνο.

ΓΚΟΛ | 19′ Η Τραμπζονσπόρ πέτυχε ένα γκολ με το νεαρό αστέρι της Abdulkadir Ömür. Ο Abdülkadir Ömür έκανε μια μίξη στη μέση του σουτ στην ελεύθερη βολή στη δεξιά πλευρά κοντά στη γραμμή του γηπέδου. Πηγαίνοντας ευθεία προς το γκολ, ο δερμάτινος γύρος συνάντησε τα δίχτυα: 1-0

Ο Abdülkadir Ömür, που έτρεξε στον πάγκο μετά το γκολ που πέτυχε, πήρε τη φανέλα από τον συμπαίκτη του Gervinho, ο οποίος τελείωσε τη σεζόν με τραυματισμό, και παρουσίασε το γκολ στον έμπειρο παίκτη.

23′ Κίτρινη κάρτα στο Gaziantep FK’da Ertuğrul Ersoy για φάουλ στον Berat Özdemir.

27′ Ο Σιώπης σούταρε έξω από την περιοχή του πέναλτι και η μπάλα μπήκε από τον αμυντικό της Γκαζιαντέπ ΦΚ Ερτουγρούλ. Καθώς το μέτωπο της Τραμπζονσπόρ περίμενε πέναλτι, ο Σουάτ Αρσλανμπόγκα, που συνάντησε το VAR, αποφάσισε να συνεχίσει το παιχνίδι.

ΓΚΟΛ | 42′ Ο Djaniny, που κρεμάστηκε πίσω από την άμυνα με πάσα του Nwakaeme και συνάντησε τη μπάλα, έκανε ένα σουτ στη θέση που αντιμετώπισε τον τερματοφύλακα Günay Güvenç, η μπάλα κόντραρε στα δίχτυα: 2-0

ΓΚΟΛ | Τέσσερα πέντε’ Ο Κορνήλιος, που συνάντησε την μπάλα στην αριστερή διαγώνιο του πέναλτι στην πάσα του Τζανίνι, στην ξαφνική επίθεση των γηπεδούχων, με χτύπημα από το έδαφος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

45 + 1′ Ο προπονητής Erol Bulut και ο Ρουμάνος μέσος Maxim, ο οποίος ισχυρίστηκε ότι ο Dicko είχε δεχθεί φάουλ πριν από το τρίτο γκολ της Trabzonspor και εναντιώθηκε σθεναρά, έλαβαν κίτρινη κάρτα.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα έληξε με 3-0 υπέρ της Τραμπζονσπόρ.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε.

Ο Erol Bulut ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με αλλαγή. Ο Angelo Sagal αντικαθιστά τον Oğuz Ceylan.

54′ Η φιλοξενούμενη ομάδα της Γκαζιαντέπ έχει γίνει επικίνδυνη. Στο δυνατό χτύπημα του Μαξίμ, που μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από την αριστερή διαγώνιο, η μπάλα βγήκε από το πλάι του δοκάρι.

57′ Ο Έλληνας δεξιός μπακ της Γκαζιαντέπ ΦΚ Κίτσιου παρέμεινε στο έδαφος στην περιοχή του πέναλτι της Τραμπζονσπόρ με τον Νουακάμε να παρεμβαίνει. Οι παίκτες της φιλοξενούμενης περίμεναν πέναλτι, ο διαιτητής του αγώνα Suat Arslanboğa είπε «συνέχισε» και η μπάλα πήγε σε κόρνερ. Ο Άρντα Ακμπουλούτ, που βάδισε προς την εστία με κεφαλιά του Τζιλομπότζι, ο οποίος ανέβηκε καλά στη γωνία που χρησιμοποίησε ο Μαξίμ από το δεξί άκρο, χτύπησε την τελευταία στιγμή τη μπάλα.

57′ Ο Hamza Mendyl αντικατέστησε τον Alin Tosca στην Gaziantep FK.

60′ Ο Νιγηριανός αστέρας της Τραμπζονσπόρ Nwakaeme απαλλάχθηκε από τους αντιπάλους του και βρέθηκε σε γωνία σουτ από περιοχή κοντά στην περιοχή του πέναλτι. Ο τερματοφύλακας της Γκαζιαντέπ Γκιουνάι κατάφερε να κλέψει με δυσκολία την μπάλα στο δυνατό χτύπημα του έμπειρου ποδοσφαιριστή.

62′ Η ομάδα της Γκαζιαντέπ έφτασε πολύ κοντά στο γκολ. Χρησιμοποιώντας καλά τη δεξιά λωρίδα, το σουτ του Κίτσιου έξω από την περιοχή του πέναλτι γύρισε από το δοκάρι.

64′ Η φιλοξενούμενη ομάδα ψάχνει γκολ. Ο Caulker, που βρέθηκε αρκετά πίσω από το σημείο του πέναλτι στη μέση της περιοχής πέναλτι του Doğan, χτύπησε στο πλάγιο δοκάρι και έστειλε την άδεια δερμάτινη μπάλα στη γωνία της άμυνας.

66′ Άλλη μια χαμένη θέση. Συναντώντας τη μπάλα στην περιοχή του πέναλτι, ο Μαξίμ βλέπει τον Ντίκκο, ο οποίος ήταν άδειος. Η μπάλα αναπήδησε από την άμυνα και μπήκε σε κόρνερ όταν ο έμπειρος επιθετικός χτύπησε το τέρμα του. Ο Άρντα, που άφησε το κάστρο του στο καρόμ στην περιοχή του πέναλτι μετά το κόρνερ που χρησιμοποίησε ο Μαξίμ, κατάφερε να ελέγξει την μπάλα.

69′ Ο Stefano Denswil αντικαθιστά τον Andreas Cornelius για την Trabzonspor.

76′ Ο Τζανίνι που μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από την αριστερή πτέρυγα με τη μπάλα που δέχτηκε από τον χαφ με πάσα του Νουακάμε, έβγαλε την μπάλα από την μπάλα στο αριστερό διαγώνιο σουτ του Τζανίνι.

78′ Ο Τζιλομπότζι της Γκαζιαντέπ δέχεται κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Ντορουχάν.

81′ Ο Yusuf Sarı αντικαθιστά τον Abdülkadir Ömür και ο Bruno Peres αντικαθιστά τον Berat Özdemir στην Τραμπζονσπόρ.

87′ Ο αστέρας της ομάδας της Μαύρης Θάλασσας, Άντονι Νουακάμε, αντικαταστάθηκε από τον Σερκάν Ασάν. Ο Yunus Mallı αντικατέστησε τον Dorukhan Toköz.

90 + 1′ Στο κόρνερ που κέρδισε η αριστερή πτέρυγα, η μπάλα που έστειλε ο Μαξίμ στην περιοχή του πέναλτι χτύπησε στο δοκάρι και επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο.

Ο διαιτητής του αγώνα Suat Arslanboğa σφύριξε το τελευταίο σφύριγμα και το 90λεπτο έκλεισε με το πλεονέκτημα της Τραμπζονσπόρ 3-0.

Στατιστική: Ιατρικό πάρκο

Διαιτητές: Suat Arslanboga, İsmail Şencan, Süleyman Özay

Τραμπζονσπόρ: Arda Akbulut, Dorukhan Toköz (Min 87 Serkan Asan), Edgar, Vitor Hugo, Trondsen, Berat Özdemir (Min 81 Peres), Siopis, Abdülkadir Ömür (Min 81 Yusuf Sarı), Djaniny, Nwakaeme (Min 87) Yunus Corinus (Ελάχ. 69 Denswil)

Gaziantep FK: Günay Güvenç, Oğuz Ceylan (Min. 46 Sagal), Caulker, Djilobodji, Ertuğrul Ersoy, Tosca (Min. 57 Mendyl), Doğan Erdoğan (Min. 72 Yusuf Türk), Recep Niyaz (Min. 81 Furkan Soyalp, Furkan Soyalp), , Dicko (Min. 73 Merkel)

Στόχοι: ελάχ. 19 Abdulkadir Omur, Υπ. 42 Djaniny, Min. 45 Crow (Trabzonspor)

Κίτρινες κάρτες: ελάχ. 6 Dicko, Min. 23 Ertugrul Ersoy, Υπ. 45 Maxime, Min. 75 Djilobodji (Gaziantep FK)