Demir Grup Sivasspor-Ataka Hatayspor: 4-0

Στο πλαίσιο της 14ης εβδομάδας του πρωταθλήματος Spor Toto Sper League, η Demir Grup Sivasspor νίκησε με 4-0 την Ataka Hatayspor. Με το χατ-τρικ του Γιαταμπαρέ, οι Ερυθρόλευκοι κέρδισαν ξανά μετά από 6 εβδομάδες πρωταθλήματος και η βαθμολογία σου ανέβηκε στους 16. Η Χατάισπορ, που έχασε το 4ο πρωτάθλημα φέτος, συγκέντρωσε 26 βαθμούς.

Η Demir Grup Sivasspor υποδέχτηκε την Ataka Hatayspor στο πλαίσιο της 14ης εβδομάδας του Spor Toto Sper League.

Η Σίβασπορ κέρδισε τον αγώνα που έγινε στο νέο γήπεδο στις 4 Σεπτεμβρίου με 4-0 και σημείωσε 3 πόντους. Τα γκολ που έδωσαν τη νίκη στους γηπεδούχους σημείωσαν ο Πέδρο Ενρίκε από το σημείο του πέναλτι στο 22ο λεπτό και ο Μουστάφα Γιαταμπαρέ στο 43ο, 48ο και 86ο λεπτό.

Από την άλλη, ο Ρούμπεν Ριμπέιρο της Χάταϊσπορ δέχθηκε κόκκινη κάρτα στο 55ο λεπτό και άφησε την ομάδα με 10 παίκτες.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Σίβασπορ κέρδισε μετά από έξι αγώνες της Sper Lig και έφερε το σκορ στους 16. Η Ataka Hatayspor είχε 26 βαθμούς.

Την 15η εβδομάδα του πρωταθλήματος Spor Toto Sper League, η Σίβασπορ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Aytemiz Alanyaspor. Από την άλλη, η Hatayspor θα ανοίξει την Baakehir στο δικό της domain.

Καταξιωμένος Rza almbay’dan Beikta

ΜΑΤΑΝ ΔΑΚΚΑΛΑΡ | LK YARI

Στο 2ο λεπτό, ο Γιαταμπαρέ συνάντησε την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή του πέναλτι, και η μπάλα επανήλθε από στρογγυλή άμυνα. Όταν το σουτ του Kerem Atakan Kesgin ήταν αναποτελεσματικό μετά από θέση, η μπάλα έμεινε στον τερματοφύλακα.

Η Σίβασπορ εκτέλεσε το αριστερό κόρνερ στο 5ο λεπτό. Όταν ο Caner Osmanpaa συνετρίβη μπροστά από το Altpasn, η σύγκρουση πήγε στραβά από την κορυφή του στρογγυλού κάστρου.

Ο Ενρίκε, που εκμεταλλεύτηκε το λάθος της αντίπαλης άμυνας και χτύπησε την μπάλα στο 15ο λεπτό, ήρθε απέναντι στον τερματοφύλακα Μουνίρ. Για αυτόν τον ποδοσφαιριστή, ο τερματοφύλακας έβγαλε τη μπάλα στη γωνία.

Ο Ενρίκε, ο οποίος εκτέλεσε το πέναλτι μετά την πτώση του Γκράντελ στην περιοχή του πέναλτι στο 22ο λεπτό, το οποίο υπέστη η ομάδα: 1-0.

Η Σίβασπορ ήταν ξανά επικίνδυνη στο 31′. Ο Γιαταμπαρέ, που συνάντησε τη μπάλα στην αντίπαλη περιοχή του πέναλτι, είδε τον Κερέμ Ατακάν Κεσγκίν που ήταν διαθέσιμος. Σε αυτό το σουτ του ποδοσφαιριστή, η άμυνα απέκρουσε τον κίνδυνο μετά την επιστροφή της μπάλας από τον τερματοφύλακα.

Στο 43′ οι γηπεδούχοι έκαναν τη διαφορά 2. Με τη μπάλα στο πέναλτι σε πάσα του Γκράντελ, η μπάλα του Γιαταμπαρέ πήγε στα δίχτυα της μπάλας του τερματοφύλακα του γύρου: 2-0.

Ο Karlamann ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο με προβάδισμα 2-0 επί των γηπεδούχων.

Πριν από το καλωσόρισμα, ο Οσμάν Ακμάκ, ο προπονητής της εθνικής ομάδας ποδοσφαίρου ακρωτηριασμένων, που αναδείχθηκε πρωταθλητής Ευρώπης για δεύτερη συνεχόμενη φορά, και μερικοί παίκτες χαιρέτησαν τους οπαδούς.

Erdoan Sea: Θα είναι ένα καλό μάθημα για εμάς

ΜΑΤΑΝ ΔΑΚΚΑΛΑΡ | KNC YARI

Η Σίβασπορ προηγήθηκε στο 48′. Το φάουλ του Γκραντέλ από την αριστερή διαγώνιο πήγε στους γύρους καθώς ο Γιαταμπαρέ εκτέλεσε το πέναλτι χωρίς καθυστέρηση: 3-0.

Ο Gradel είδε τον Henrique στην πλάτη στο δεξί άκρο στο 60ο λεπτό. Στη μέση αυτού του ποδοσφαιριστή, ο αμυντικός απέκρουσε την μπάλα με το κεφάλι την τελευταία στιγμή.

Στο 63′ η μπάλα που έκοψε ο Ουουρίφτι στην αντίπαλη περιοχή του πέναλτι από τα αριστερά, αναπήδησε στο δοκάρι. Με το σουτ του Γκράντελ να ακολουθεί τη θέση, η μπάλα επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο, αυτή τη φορά έσκασε στο οριζόντιο δοκάρι.

Η Ataka Hatayspor ήρθε επικίνδυνα στο 83ο λεπτό. Στο κέντρο της δεξιάς πτέρυγας του Καμίλ Αχμέτ Ρέκι, η κεφαλιά της αντίπαλης άμυνας έδιωξε την τελευταία στιγμή την μπάλα μακριά.

Στο 86ο λεπτό οι γηπεδούχοι έκαναν τη διαφορά στο 4. Ο Γιαταμπαρέ που πάτησε την μπάλα που έστειλε από το έδαφος στο πέναλτι του Γκραντέλ από τη δεξιά πτέρυγα, πέτυχε το 4ο γκολ της 3ης ομάδας του: 4-0.

Η Καρλαμά τερμάτισε με τη Σίβασπορ 4-0.

Στατιστική: Baheehir College Sivas 4 Σεπτεμβρίου

Διαιτητές: Arda Kardeler, Ali Saygn έλα, Gkhan Barcn

Demir Grup Sivasspor: Ali aal Vural, Uur Ifti, Samba Camara, Goutas, Caner Osmanpaa, Kerem Atakan Kesgin (Min 82 Azubuike), Ulvestad (Min 72 Hakan Arslan), Fajr (90 + 1 Zkan Yiiter), Gradel, Henrique (Min 72 Kayode) , Yatabare (90 + 1 Muhammed Emin Ergin)

Ataka Hatayspor: Munir, Kamil Ahmet Reki, Fatih Kurucuk, Burak ksz (Min 46 Falette), Adekugbe, Boudjemaa (Min 46 Muhammed Mert), Ribeiro, El Kaabi (Min 66 Sackey), Traoré (Min 87 Kamara), Lobjanidze (Min 66). Louis), Diouf

στόχους: ελάχ. 22 Henrique (του πέναλτι), Min. 43, 48 και 86 Yatabare (Demir Grup Sivasspor)

Κάρτες Krmz: Δκ. 54 Ριμπέιρο (Ataka Hatayspor)

κίτρινες κάρτες: ελάχ. 45 Boudjemaa (Ataka Hatayspor), Υπ. 67 Henrique (Fer Group Sivasspor)