Super League News: Kayserispor 1-2 Trabzonspor (Αποτέλεσμα αγώνα)

Στο 9ο λεπτό, η ταχέως αναπτυσσόμενη επίθεση της Τραμπζονσπόρ, ο Κορνήλιος αντιμετώπισε τον τερματοφύλακα στη διαγώνια δεξιά μέσα στην περιοχή του πέναλτι και στο σουτ του τερματοφύλακα Λουνγκ, ο τερματοφύλακας Λουνγκ έβγαλε την μπάλα με τα πόδια.

Ο Μπακασέτας που συνάντησε τη μπάλα έξω από την περιοχή του πέναλτι στο 12′ με πάσα του Νβακαέμε, με κομψό σουτ έφερε τα στρογγυλά δερμάτινα δίχτυα: 0-1.

Στη μέση της δεξιάς πτέρυγας του Ζερβίνιο στο 19ο λεπτό, ο Κορνήλιος που έτρεχε στην περιοχή του τέρματος, γλίστρησε στην μπάλα και η δερμάτινη μπάλα πήγε στην κορυφή.

Στο 41′ ο Emrah Başsan που έτρεχε στο κοντινό δοκάρι στη μέση του Onur Bulut από τη δεξιά πτέρυγα, παραδόθηκε στα στρογγυλά δερμάτινα δίχτυα: 1-1.

Στο 44′ ο τερματοφύλακας Λουνγκ κατάφερε να στριφογυρίσει την μπάλα με δυνατό σουτ του Μπακασέτα από τη θέση που βλέπει το τέρμα μπροστά. Αφού η μπάλα γύριζε καλά, το σουτ του Nwakaeme από την αριστερή διαγώνιο μέσα στην περιοχή του πέναλτι χτύπησε στο στρογγυλό αριστερό δερμάτινο δοκάρι και ξέφυγε.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα έληξε ισόπαλο 1-1.

Η Τραμπζονσπόρ πήρε πέναλτι στο 59ο λεπτό. Κατά τη διάρκεια της μάχης μεταξύ του Uğur Demirok και του Cornelius στην περιοχή του πέναλτι της Kayserispor, ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα. Μετά την ανασκόπηση του VAR, ο διαιτητής Tugay Kaan Numanoğlu καταλόγισε το πέναλτι με την αιτιολογία ότι ο Uğur Demirok έπαιξε την μπάλα με το χέρι του.

Με το πέναλτι στο 60′ ο Μπακασέτας έφερε τη δερμάτινη μπάλα στα δίχτυα από τα δεξιά του τερματοφύλακα Λουνγκ: 1-2.

Στο 65′ ο Εμράχ Μπασάν που εκτέλεσε το φάουλ από τη θέση που είδε το γκολ από μπροστά, πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι με τη δερμάτινη μπάλα στο σουτ.

Στο 71′ ο Κεμέν από την Καϊσερίσπορ τραυματίστηκε και ο διαιτητής διέκοψε το ματς. Μετά το ρίξιμο του διαιτητή, ο Χάμσικ έστειλε τη δερμάτινη μπάλα κατευθείαν στο γκολ από τη μέση του ημίχρονου και η μπάλα πέρασε από τον Λουνγκ και χτύπησε στα δίχτυα. Ωστόσο, ο διαιτητής του αγώνα ακύρωσε το γκολ με την αιτιολογία ότι η μπάλα έπρεπε να χτυπήσει τουλάχιστον δύο παίκτες για να ξεκινήσει ο αγώνας.

Ο τερματοφύλακας Λουνγκ κατάφερε να ελέγξει την μπάλα στο σκληρό σουτ του Τζανίνι, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του πέναλτι από την αριστερή διαγώνια με το μπρέικ του Abdulkadir Ömür στο 77′.

Ο αγώνας έληξε με υπεροχή 2-1 για την φιλοξενούμενη Τραμπζονσπόρ.

Yukatel Kayserispor: 1 – Trabzonspor: 2

Στατιστική: Μητροπολιτικός Δήμος Kadir A

Διαιτητές: Tugay Kaan Numanoglu, Serkan Ok, Süleyman Özay

Yukatel Kayserispor: Lung, Onur Bulut (Min 88 Mustafa Pektemek), Kolovetsios, Uğur Demirok, Carole, Kemen, İbrahim Akdağ (Min 79 Gavranovic), Emrah Başsan, Fernandes (Min 79 Mane), Thiam (Min 87 Emre Demir), Cardoso (Min. 46 İlhan Parlak)

Τραμπζονσπόρ: Uğurcan Çakır, Peres, Edgar, Ahmetcan Kaplan, İsmail Köybaşı, Siopis (Min 56 Yusuf Sarı), Hamsik, Bakasetas (Min 69 Berat Özdemir), Nwakaeme (Min 87 Denswil), Gervinho (Min 56), Abdulkadirnerylius

Στόχοι: ελάχ. 12 και 60 (από πέναλτι) Μπακασέτας (Τραμπζονσπόρ), Υπ. 41 Emrah Bassan (Yukatel Kayserispor)
Κίτρινες κάρτες: ελάχ. 35 Σιώπης (Τραμπζονσπόρ), Υπ. 59 Uğur Demirok, Υπ. 86 Emrah Bassan, Υπ. 90 + 1 Εμρέ Ντεμίρ (Γιούκατελ Καϊσερίσπορ)