Ελληνική αναφορά από τον Ebrar Karakurt: Ας προστατέψουμε τον μπακλαβά μας

Η εθνική ομάδα βόλεϊ γυναικών της Τουρκίας κέρδισε την Ελλάδα με 3-0 στον τέταρτο αγώνα της στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Γυναικών CEV 2023, κάνοντας 4 στα 4 και εξασφάλισε την είσοδο στους τελευταίους 16 γύρους. Η εθνική ομάδα κέρδισε τον αγώνα στο Ντίσελντορφ της Γερμανίας με 3-0 με σετ 24-26, 16-25 και 26-28 και συνεχίζει το αήττητο.

ΣΟΥΛΤΑΝΟΙ ΤΟΥ ΔΙΧΤΥΟΥ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 16
Η εθνική ομάδα βόλεϊ γυναικών έχει κερδίσει και τους 4 αγώνες που έχει παίξει μέχρι στιγμής στον όμιλο και είναι σίγουρη ότι θα βρίσκεται στην τελική 16άδα. Οι Sultans du Net σημείωσαν τα ακόλουθα σκορ στους προηγούμενους αγώνες τους:

Σουηδία 0-3 Τουρκία
Αζερμπαϊτζάν 0-3 Τουρκία
Τσεχία 1-3 Τουρκία

Έδωσε συγχαρητήρια στο αστέρι της Γαλατασαράι μετά τη νίκη του Μόλντε: είναι πραγματικά ένας θαυματουργός άνθρωποςΔείτε την είδηση

15 ΑΡΙΘΜΟΙ EBRAR, 22 ΑΡΙΘΜΟΙ VARGAS
Ο Ebrar Karakurt ήταν ένα από τα αστέρια του γηπέδου στον χθεσινό αγώνα με την Ελλάδα. Ο σταρ πέτυχε 15 πόντους και έκανε 2 τάπες και 1 άσο. Από την άλλη, η Μελίσα Βάργκας αναδείχθηκε πρώτη σκόρερ του αγώνα με 2 άσσους και συνολικά 22 πόντους.

100 KM/H ΑΣΟΣ ΤΟΥ ΒΑΡΓΚΑΣ
Η Μελίσα Βάργκας τράβηξε ξανά την προσοχή με την ταχύτητα που βρήκε στα σερβίς του dunk. Η ταχύτητα του dunk σερβίς του Βάργκας, που κατέγραψε τον άσο που ολοκλήρωσε το πρώτο σετ, μετρήθηκε στα 100 km/h.

ΕΜΠΡΑΡ: ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΚΛΑΒΑ ΜΑΣ
Ο Εμπράρ, που κέρδισε την προσοχή με τις αναρτήσεις του στα social media, μοιράστηκε το εξής μήνυμα μετά τη νίκη επί της Ελλάδας: «Ας προστατέψουμε τον μπακλαβά μας!»

Τις εντυπώσεις του μοιράστηκε ο Λινς που επισκέφτηκε τα αποδυτήρια της Γαλατασαράι!

Τις εντυπώσεις του μοιράστηκε ο Λινς που επισκέφτηκε τα αποδυτήρια της Γαλατασαράι! «Έμοιαζαν λίγο συγκλονισμένοι».Δείτε την είδηση

ΕΔΑ ΕΡΔΕΜ: ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΡΥΘΜΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ
Μιλώντας στο τέλος του αγώνα, ο Έντα Ερντέμ Ντουντάρ είπε: «Όταν βλέπεις τον αγώνα συνολικά, ήταν ένας αγώνας όπου κάναμε πολλά λάθη, αλλά προσπαθήσαμε να παραμείνουμε ψύχραιμοι. Ωστόσο, ευχαριστώ από την εμπειρία μας. κατάφερε να κερδίσει τον αγώνα. Νομίζω ότι η Ελλάδα έπαιξε πολύ καλά, ήταν πολύ καλή. Συγχαίρω επίσης τον Yunus Hoca. “Δεν μπορέσαμε να πάρουμε τον ρυθμό που θέλαμε στο σερβίς, αλλά παρόλα αυτά, είναι πολύ σημαντικό για εμάς να κερδίσουμε 3 – 0. Πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί στο μέλλον. »

SANTARELLI: ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΜΑΘΗΜΑ
Ο προπονητής Σανταρέλι έκανε δήλωση στην TRT μετά τον αγώνα με την Ελλάδα: “Πρώτος στόχος μας ήταν να είμαστε αρχηγοί του ομίλου. Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος από το σημερινό ματς. Δεν ήμασταν πολύ καλοί στο σερβίς. Ξεκινήσαμε πολύ νευρικοί. Η επίθεσή μας δεν ήταν Ούτε πολύ καλά. Ξεκινήσαμε καλά το δεύτερο σετ και παίξαμε καλά. Στο τρίτο σετ “Κάναμε πολλά λάθη. Πρέπει να βελτιωθούμε απέναντι στη Γερμανία γιατί θα θέλει να τερματίσει δεύτερη. Ελπίζω τα κορίτσια να μάθουν πολλά από αυτόν τον αγώνα και τον προηγούμενο αγώνα. Αυτά τα ματς μπορεί να είναι ένα καλό μάθημα».

Robin de Kruijf: Το αγαπημένο μου είναι η Türkiye

Robin de Kruijf: Το αγαπημένο μου είναι η TürkiyeΔείτε την είδηση