Επιστρέψαμε από την Ελλάδα με 4 μετάλλια

Η εθνική ομάδα κολύμβησης πτερυγίων έφτασε στην Κωνσταντινούπολη γύρω στις 15:00 με την τακτική πτήση της ελληνικής αεροπορικής εταιρείας Aegean Airlines από την Αθήνα. Ο προπονητής της εθνικής ομάδας και οι εθνικοί αθλητές του αθλητικού συλλόγου Bakırköy Ata αξιολόγησαν το τουρνουά και τα αποτελέσματα μπροστά στον Τύπο στο αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης.

Ο προπονητής της Εθνικής Ομάδας της Fin Swimming Reşit Çevir είπε ότι επέστρεψαν με επιτυχία από τους 3ους Beach Games. Ο Çayır είπε: “Αν και ήταν το τέλος της σεζόν, κάναμε έναν καλό αγώνα. Κερδίσαμε 1 χρυσό, 2 ασημένια και 1 χάλκινο μετάλλιο. Κατακτήσαμε τη δεύτερη θέση στα 400 μέτρα πάνω από το νερό και την πρώτη θέση στα 200 μέτρα Από τα κορίτσια πήραμε την 3η θέση στα 400 μέτρα πάνω από το νερό και τη δεύτερη θέση στα 50 μέτρα. «Πετύχαμε τους στόχους μας. Τερματίσαμε έβδομοι στη γενική. Τώρα θέλουμε να πάμε με μεγαλύτερη ομάδα. και να επιτύχουμε καλύτερα αποτελέσματα», είπε.

Ο εθνικός κολυμβητής Derin Toparlak, ο οποίος κέρδισε δύο μετάλλια, ένα χρυσό και ένα ασημένιο, είπε ότι πέτυχε ένα καλό αποτέλεσμα. Δηλώνοντας ότι συμμετείχε για τρίτη φορά στους Μεσογειακούς Αγώνες, ο Τοπάρλακ είπε: “Ήρθα πρώτος στα 200 μέτρα πάνω από το νερό. Ήρθα δεύτερος στα 400 μέτρα πάνω από το νερό. “νερό. Είμαι πολύ περήφανος και χαρούμενος. Υπάρχει ένα ανοιχτό Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Crawler στο Βελιγράδι στις 27 Σεπτεμβρίου. Θα προετοιμαστώ εκεί. Ελπίζω να φτάσω εκεί από εκεί». «Θα επιστρέψουμε με ένα μετάλλιο». αυτός είπε.

Ο Ασημένιος Ολυμπιονίκης Ömer Faruk Saydam είπε:

“Οι Μεσογειακοί Αγώνες ήταν ο τελευταίος αγώνας της σεζόν για μένα. Πρώτον, έφτασα στον τελικό και βγήκα δεύτερος. Ήταν το πρώτο μου μετάλλιο. Θα προετοιμαστώ για το τουρκικό πρωτάθλημα τη νέα σεζόν και στόχος μου είναι να πάω στον κόσμο πρωτάθλημα, πρωτάθλημα.”

Από την άλλη, ο Adasu Ramazanoğlu, ο οποίος αγωνίστηκε στην κατηγορία των 400 μέτρων επιφανειακών υδάτων εντός της διοργάνωσης και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, δήλωσε: «Η επίδοσή μου ήταν πολύ καλή. Είμαι πολύ περήφανος και χαρούμενος που πέτυχα τον στόχο μου.