Η αλλαγή προπονητή εμπόδισε τον Ντεσπόντοφ να σκοράρει χατ-τρικ στην Ελλάδα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο καλύτερος Βούλγαρος ποδοσφαιριστής Κιρίλ Ντεσπόντοφ έκανε άλλη μια δυνατή εμφάνιση για τον σύλλογό του ΠΑΟΚ, σκοράροντας δύο φορές στην εκτός έδρας νίκη με 5-1 επί του Βόλου σε αγώνα της 19ης αγωνιστικής του Ελληνικού Πρωταθλήματος. Ο πρώην παίκτης της Λουντογκόρετς θα μπορούσε να πετύχει χατ-τρικ, αλλά άλλαξε στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου.

Ο Ντεσπόντοφ πέτυχε δύο γκολ κόντρα στον Βόλο

Ο Ντεσπόντοφ άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό και ο Μουργκ διπλασίασε αργά στο πρώτο ημίχρονο. Μετά την ανάπαυλα, ο Βούλγαρος πέτυχε άλλο ένα γκολ στο 51′ μετά από ασίστ του Μουργκ. Στο 58′ ο Ντέλετιτς πέτυχε γκολ για τους γηπεδούχους. Δέκα λεπτά αργότερα, ο προπονητής Ραζβάν Λουτσέσκου αποφάσισε να αποκλείσει τον Ντεσπόντοφ από τον αγώνα.

Υπάρχει σύγκρουση για την πρώτη θέση με τον Παναθηναϊκό

Στο τέλος του αγώνα, ο Τάισον και ο Τσιμς πρόσθεσαν άλλο ένα γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο αντικαταστάτης του Ντεσπόντοφ πιθανότατα συνδέεται και με τον επόμενο αγώνα του ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό. Το ντέρμπι θα είναι απευθείας σύγκρουση για την πρώτη θέση στην ελληνική ελίτ. Οι καλές εμφανίσεις του Βούλγαρου στην Ελλάδα δεν πέρασαν απαρατήρητες το τελευταίο διάστημα Ο Ντεσπόντοφ έλαβε μεγάλη αναγνώριση.

Ανακαλύψτε όλα τα τελευταία νέα από το Actualno.com

Περισσότερα FOOTBALL WORLD:

Ένας μεγάλος Γερμανός θρύλος πέθανε σε ηλικία μόλις 63 ετών

Ο αθλητισμός στην τηλεόραση σήμερα – 20 Φεβρουαρίου 2024

Τους ξεκίνησε ο Ντούκενς Ναζόν στην Τουρκία, 18χρονος σκόραρε ξανά για την Μπεσίκτας (ΒΙΝΤΕΟ)

Έκπληξη: Η Μάντσεστερ Σίτι μπήκε στον αγώνα για τον Kylian Mbappé

Το Milan 10 έκανε μεγάλο κατόρθωμα, αλλά έχασε από έναν μέσο όρο, η Ρόμα με κλασικό (ΒΙΝΤΕΟ)

Άρπαξε ξανά την Μπάγερν Μονάχου, ο τίτλος φαντάζει αντικατοπτρισμός (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνεχίζει το νικηφόρο σερί της, ο Χόιλουντ συνεχίζει να σκοράρει (ΒΙΝΤΕΟ)

Η PSG βρήκε τον αντικαταστάτη του Kylian Mbappé στη… Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Το πέναλτι στο 97ο λεπτό δίνει επιτυχία στην Μπαρτσελόνα κόντρα στη Σέλτα (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Τσέλσι κόντρα στη Σίτι στα μέσα του Μάντσεστερ για να τερματίσει το σερί 11 νικών (ΒΙΝΤΕΟ)