Η αυλαία της μυστικότητας άνοιξε στη Φενερμπαχτσέ! Ιδού ο διάλογος με τον οποίο γυρίστηκε ο Πέλκας

Ο Δημήτριος Πέλκας, το λαμπερό αστέρι της εποχής Erol Bulut στη Φενερμπαχτσέ, λίγο έλειψε να φύγει από τη ζωή μετά την ανάληψη των καθηκόντων του Βίτορ Περέιρα. Ο λόγος που ο Έλληνας σταρ λαχταράει τη φανέλα είναι αυτό που συνέβη στον αγώνα της Konyaspor την 11η εβδομάδα της Super League. Όπως έγινε γνωστό, ο Πέλκας που τέθηκε εκτός αγώνα στο 41ο λεπτό είπε στον Πορτογάλο προπονητή: «Μπορεί να βγει παίκτης σε αυτό το λεπτό» και ότι ο Βίτορ Περέιρα σταύρωσε τον Πέλκα με τα λόγια .

Με μεταγραφή από τον ΠΑΟΚ στην αρχή της σεζόν 2020/2021, ο Πέλκας αναδείχθηκε ως ένας από τους καλύτερους της Φενερμπαχτσέ υπό τον Ερόλ Μπουλούτ. Φάνηκε γιατί ο Έλληνας σταρ, που είχε μια ωραία πτώση με το ξεκίνημα της εποχής Βίτορ Περέιρα, φιλοδοξούσε τη φανέλα.

“ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΕ ΠΑΙΚΤΗΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΠΤΟ”

φανατικός ΝέαΣύμφωνα με το ρεπορτάζ, καθοριστική στιγμή για τον Έλληνα παίκτη ήταν η Κόνιασπορ, η οποία έχασε με 2-1 στις 30 Οκτωβρίου. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν 2-0 στα πρώτα 11 λεπτά και ο Περέιρα, χωρίς να περιμένει το ημίχρονο, τον έβγαλε από το παιχνίδι με τους Ρόσι και Ναζίμ στο 41. Καθώς ο Πέλκας έφυγε από το παιχνίδι εκείνη τη στιγμή, ” Ένας παίκτης αποσύρθηκε στο αυτό το λεπτό!” Μαθαίνουμε ότι αντέδρασε λέγοντας. Αν και ο Πορτογάλος τεχνικός έδωσε ηθικό στον παίκτη του και εξήγησε τους λόγους, ο Πέλκας ήταν πολύ αποκαρδιωμένος. Στο ημίχρονο, ο 28χρονος πήρε το δρόμο για τα αποδυτήρια αφού κάθισε για λίγο μόνος του στην καλύβα.

ΠΑΙΞΕ ΣΕ ΤΥΠΙΚΟ ΑΓΩΝΑ

Μετά τα γεγονότα, ο Πέλκας βρήκε χρόνο σε μόλις 4 παιχνίδια. Ο έμπειρος αστέρας έκανε τον πρώτο του αγώνα στην πρώτη 11άδα μετά το Ικόνιο στον αγώνα της Φρανκφούρτης, ο οποίος έληξε 1-1 στις 9 Δεκεμβρίου 2021, όπου η ομάδα δεν είχε κανένα παράπονο.