Η Γερμανία με νέο κλάδο ήχου: Και η Αυστρία υπέβαλε το Bundestim (ΒΙΝΤΕΟ)

Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου Γερμανίας για άλλη μια φορά δεν έπεισε με την απόδοσή του. Η ομάδα του Τζούλιαν Νάγκελσμαν έχασε με 0:2 από την Αυστρία σε φιλικό αγώνα. Στο στάδιο Ernst Happel της Βιέννης, ο Marcel Zabitzer άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 29ο λεπτό και ο Christoph Baumgartner διπλασίασε το προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Τραπ έσωσε ό,τι μπορούσε, αλλά συγκλονίστηκε

Ο Λερόι Σανέ αποχώρησε από την Μπουντεσλίγκα στο 49ο λεπτό όταν δέχθηκε κόκκινη κάρτα για αδιάκριτη εμφάνιση. Οι Αυστριακοί δεν κατάφεραν να πραγματοποιήσουν μεγάλη ευκαιρία στο 17′. Επικίνδυνη προσπάθεια του Μάικλ Γκρέγκοριτς σταμάτησε ο Κέβιν Τραπ. Λίγο αργότερα ο Marcel Zabitzer εκμεταλλεύτηκε πάσα του Christoph Baumgartner και έδωσε το πλεονέκτημα στην ομάδα του.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ: Η Κροατία προκρίθηκε στο Euro 2024, η Ελλάδα κέρδισε τη Γαλλία, η Ολλανδία βροντούσε (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Σανέ δέχτηκε μια ηλίθια κόκκινη κάρτα

Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, μετά από λεκτικούς και σωματικούς καυγάδες, ο Σανέ αποβλήθηκε. Ο τερματοφύλακας Τραπ συνέχισε να λάμπει με τις επεμβάσεις του, αλλά οι γηπεδούχοι αντιλήφθηκαν το αριθμητικό τους πλεονέκτημα στο 73ο λεπτό. Ο Μπάουμγκάρτνερ ματ τον αντίπαλο τερματοφύλακα με ωραίο σουτ.

Λίγες μέρες πριν Η Τουρκία υπέταξε τη Γερμανία στη μέση του Βερολίνου (ΒΙΝΤΕΟ και λεπτομέρειες δείτε στον σύνδεσμο).

Ανακαλύψτε όλα τα τελευταία νέα από το Actualno.com

Περισσότερα FOOTBALL WORLD:

Εφιαλτικά νέα για Μπαρτσελόνα και Ισπανία: Ο Γκάβι απουσίαζε όλη τη σεζόν, συνεχίζει το Euro 2024

Η Ισπανία κέρδισε τον όμιλο αλλά έκανε μεγάλη θυσία, η Πορτογαλία είναι αήττητη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Ρομέλου Λουκάκου απελευθερώνεται στη μάχη ενός άψογου Βελγίου (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Τουρκία νίκησε τη Γερμανία στη μέση του Βερολίνου (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Γαλλία πέτυχε 14 γκολ! Ρουμανία και Ολλανδία προκρίθηκαν στο Euro 2024 (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Κροατία εξασφάλισε σημαντική νίκη στο δρόμο για το Euro 2024 (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο αθλητισμός στην τηλεόραση σήμερα – 18 Νοεμβρίου 2023

211 μέρες πριν το EURO 2024: ο ποδοσφαιρικός νάνος που συγκλόνισε την Ευρώπη

Αφαίρεσαν 10 βαθμούς από το ενεργητικό του συλλόγου της Πρέμιερ Λιγκ, ρίχνοντάς τον στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.