Η Σπαρτάκ ηττήθηκε από την ΤΣΣΚΑ με 0:1

ΤΣΣΚΑ – Σπαρτάκ 1918 Βάρνα

Φωτογραφία: FC “Spartak” Varna

Η ΤΣΣΚΑ και η Σπαρτάκ Βάρνα τερμάτισαν 1-0 στο Στάδιο Στρατού της Βουλγαρίας σε έναν αγώνα της 24ης αγωνιστικής της La Liga που έγινε το Σάββατο. Ακριβής για τους «στρατούς» στο 14ο λεπτό ήταν ο Μαουρίσιο Γκαρσές.

Μετά από αυτή την ήττα τα «γεράκια» παραμένουν στην τελευταία θέση με 12 βαθμούς. στα ατού της, ενώ η ΤΣΣΚΑ είναι η μόνη πρωτοπόρος στην κορυφή του πρωταθλήματος με 60 βαθμούς.

Ο προπονητής της Σπαρτάκ Βάρνα, Ντίμιταρ Ντιμιτρόφ, σχολίασε το παιχνίδι των Falcons μετά την ήττα του Βουλγαρικού Στρατού με 0-1 από την ΤΣΣΚΑ:

“Δεν μπορείς να δεις την προσπάθεια όλης της ομάδας, ειδικά με την κατηγορία των επιθετικών μας στο τελευταίο ελεύθερο λάκτισμα. Αυτό μας έλειψε περισσότερο. Υπήρχαν καταστάσεις και στιγμές, πράγματι τα πρώτα 15 λεπτά ξεκινήσαμε εξαιρετικά αβέβαιοι χωρίς τον εαυτό μας. -αυτοπεποίθηση, αλλά κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού ισοπεδώσαμε τις ευκαιρίες, νομίζω στη μεγαλύτερη περίοδο του παιχνιδιού σήμερα δεν ήμασταν σε καμία περίπτωση η πιο αδύναμη ομάδα, το αντίθετο. Στην πραγματικότητα, δεν μπορούσαμε να χάσουμε τον σημερινό αγώνα. Με περισσότερη δουλειά και περισσότερη εμπιστοσύνη από τους ίδιους τους παίκτες, αυτή είναι η μόνη ευκαιρία να λυθούν τα πράγματα. Θα παλέψουμε μέχρι τέλους. Πιστεύω ότι δεν αξίζαμε να χάσουμε πολλά παιχνίδια, αλλά η έλλειψη γκολ μας βαραίνει», είπε ο ειδικός.