Η Aykur Rizespor κέρδισε την Gztepe με 3-1

Η Aykur Rizespor που βρίσκεται στην τελευταία σειρά του πρωταθλήματος υποδέχτηκε την Gztepe. Η γηπεδούχος ομάδα που κέρδισε την Καρλαμάι με 3-1, επέκτεινε το νικηφόρο σερί στον αγωνιστικό χώρο για 4 μήνες.

LK 11’LER:

Aykur Rizespor: Gkhan Akkan, Gkhan Gnl, Selim Ay, Holmen, Cemali, Djokovic, Fabricio, Boldrin, Umar, Boyd, Pohjanpalo

Gztepe: rfan Can, Murat, Dino, Atn, Atakan, Kahraman, Yaln, Soner, Lourency, Halil, Adis Jahovic

AYKUR RZESPOR 3-1 GZTEPE

Στόχοι: Δ.40 Pohjanpalo, Dk.61 Atn Nukan, Dk.78 Pohjanpalo (στένα), Dk.90 + 3 Sabo

ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΣΤΙΣ ΚΥΡΙΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΕΣ

MATAN DAKKALAR

Στο 3ο λεπτό στην αριστερή πλευρά του πέναλτι, σε δυνατό σουτ του Ατακάν Ανκάγια από περίπου 25 μέτρα, ο τερματοφύλακας Γκχαν Ακκάν έστειλε τη μπάλα στη γωνία.

Στο 14ο λεπτό, πάσα του Τζεμάλι Σερτέλ από το παρκέ πάνω από το αριστερό τόξο του πέναλτι και η αιώρηση του Μπόιντ σούταρε στενά την μπάλα στα πλάγια.

Στο 39ο λεπτό, ο Μπαϊάνο, που συνάντησε τη μπάλα στη μεσαία γραμμή στην αριστερή πλευρά του Μπόλντριν, ντρίμπλαρε περίπου 40 γιάρδες και ο Ατακάν Ανκάγια μπήκε στην περιοχή του πέναλτι και μείωσε τη μπάλα. Αφού αυτός ο παίκτης κέρδισε ξανά την μπάλα, ο τερματοφύλακας Rfan Can Eribayat έβγαλε τη μπάλα στη γωνία.

Στο 40′ η μπάλα του Μπόλντριν πέρασε στα δίχτυα με κεφαλιά του Ποχιανπάλο, ο οποίος ανέβηκε καλά στη μέση του πέναλτι στα δεξιά: 1-0.

Το πρώτο ημίχρονο του Karlaman έληξε με το προβάδισμα των γηπεδούχων 1-0.

Από την άλλη πλευρά, ο υπουργός του συλλόγου Aykur Rizespor, Tahir Kran, παρουσίασε τη στολή με το όνομα του πρώην αρχηγού της αστυνομίας της Rize, Altu Verdi, ο οποίος σκοτώθηκε στην ένοπλη επίθεση στο γραφείο του πριν από 3 χρόνια, στον αρχηγό της αστυνομίας Nurettin Gkduman.

Οι οπαδοί της Aykur Rizespor υποστήριξαν τη Rfan Can Eribayat, η οποία έχασε το 5,5 μηνών μωρό της στη μήτρα την περασμένη εβδομάδα, με επευφημίες «Ευχαριστώ».

Στο 61ο λεπτό, η μπάλα πέρασε στο βάθος των διχτυών με το κεφάλι του Ατν Νουκάν, ο οποίος ήταν καλά τοποθετημένος στη μέση της περιοχής του πέναλτι του Soner Aydodu στα δεξιά: 1-1.

Στο 66′ πλασέ του Ουμάρ στο αριστερό κέντρο του πέναλτι, η μπάλα έφτασε κοντά στην μπάλα.

Στο 78′ η μπάλα πέρασε στα δίχτυα παρά την επέμβαση του τερματοφύλακα Ρφαν Τζαν Εριμπάγιατ στο σουτ του Ποχιανπάλο, κάτω από το πέναλτι που κέρδισε ο θάνατος του Ουμάρ: 2-1.

90 + 2. Όταν ο Τιτζάνι βρήκε τη μπάλα να αναπηδά από την άμυνα μπροστά από την περιοχή του πέναλτι στο δεύτερο λεπτό, ο τερματοφύλακας Γκχαν Ακκάν χαστούκισε τη μπάλα στην απόλυτη θέση γκολ και εκτέλεσε το κόρνερ.

90 + 3. Στο δεύτερο λεπτό, οι γηπεδούχοι έπιασαν αντεπίθεση από τα δεξιά και πέρασαν στην περιοχή του πέναλτι του Ντάμπο από τα δεξιά.

Ο Καρλαμά τελείωσε με τους γηπεδούχους stnl 3-1.