Λουντογκόρετς – ΤΣΣΚΑ, εξέλιξη του αγώνα ανά λεπτά

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ!

90′

Ο Garces σούταρε επικίνδυνα, αλλά ο Padt μπήκε μέσα και έσωσε.

79′

Ο Ντόμινικ Γιάνκοφ έκανε ένα πολύ επικίνδυνο σουτ στην άμυνα των Κόκκινων αλλά ο Ντιμίταρ Εβτίμοφ έδειξε κλάση και σκόραρε με το ένα χέρι.

74′

Ο Καϊσέδο αντικαταστάθηκε από τον Κράστεφ.

70′

Ο Τεκπετέι έχει αντικατασταθεί από τον Ρικ Τζόναθαν.

69′

ΤΥΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΣΣΚΑ! Ο Yannick Wildshut σούταρε από την άκρη της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Padt απάντησε καλά και απέκρουσε το σουτ του. Ήταν το πρώτο εύστοχο σουτ για τους «κόκκινους» στο παιχνίδι.

63′

ΝΕΟΣ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ! 5:0! Ο Τεκπετέι προσπάθησε να χτυπήσει την πόρτα της ΤΣΣΚΑ, αλλά ήταν κάτι σαν σουτ, το οποίο κόλλησε ο Τιάγκο Ροντρίγκες και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των «κόκκινων» για 5η φορά!

60′

Τζον Μπέι δίνει τη θέση του σε Κρίστιαν Πετρόφ.

56′

ΣΚΟΠΟΣ! 4:0! Ο Anton Nedyalkov έσπασε στην αριστερή πλευρά και επέστρεψε στον Dominik Yankov. Η Εθνική Βουλγαρίας σταμάτησε την μπάλα στην άκρη του πέναλτι, ψεύτισε δύο αμυντικούς με τα κόκκινα και άφησε αβοήθητο τον Εβτίμοφ με το αριστερό του πόδι!

51′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ! Ο Μπέρναρντ Τεκπετέι δέχτηκε τη μπάλα από τον Ντομινίκ Γιάνκοφ και σούταρε από περίπου 25 μέτρα, που χτύπησε στα δίχτυα του Ντίμιταρ Εβτίμοφ για 3η φορά στο παιχνίδι! 30 !

50′

Η ΤΣΣΚΑ ξεκίνησε καλύτερα το δεύτερο ημίχρονο και εγκαταστάθηκε μόνιμα στον αγωνιστικό χώρο της Ράζγκραντ, αλλά μέχρι στιγμής ο «Στρατός» δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει κάτι πιο ενδιαφέρον μπροστά στην πόρτα του Σέρχιο Παντ.

46′

Ρόζεν Μποζίνοφ δίνει τη θέση του σε Ασέν Ντόντσεφ.

46′

Γιανίκ Γουάιλντσατ εισάγετε τη θέση του Junior Nzila.

45′

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΝΑΝΕΩΣΕ!

45′

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΣ!

43′

Τι τύχη για τους πρωταθλητές! Ο Ζαν Καρνίκνικ κόβει σέντρα με κεφαλιά και μπροστά στην άδεια πόρτα, στέλνει την μπάλα στην άκρη.

38′

Ο Μουχάρ έκανε λάθος και επέτρεψε στον Τισέρα να απειλήσει ξανά την πόρτα, αλλά στο τέλος ο Κοχ ξεπέρασε τον κίνδυνο.

30′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ! Τι γίνεται με την «κόκκινη» άμυνα; Οι φιλοξενούμενοι αμυντικοί έκαναν άλλο ένα λάθος αφού ο Τεκπετέι πέρασε τον Τισερά, εκείνος έλεγξε την μπάλα, την πλάσαρε καλά για να σουτάρει δίπλα στους Μποζίνοφ, Μουχάρ και Λαμ και διπλασίασε με δεξί σουτ!

29′

Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι μετά από σύγκρουση του Λαμ με τον Τεκπετέι στην περιοχή του πέναλτι, αλλά ο δικαστής Γκιντζένοφ απέκρουσε την κατάσταση.

28′

Evtimov! Ο Τισέρα δέχτηκε μια πάσα και σούταρε, αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε το σουτ του.

23′

Ο Σο πυροβόλησε, αλλά η βολή δεν βρήκε το περίγραμμα της πόρτας.

15′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ! Ο Ρόζεν Μποζίνοφ έκανε μια κακή πάσα, την οποία έκοψε ο Σπας Ντέλεφ, συνέχισε στον Τισέρα, ο οποίος νίκησε τον τερματοφύλακα Ντιμίταρ Εβτίμοφ, ο οποίος έκανε παράβαση, αλλά ο Ντόμινικ Γιανκόφ έπιασε την μπάλα και σκόραρε στην κενή εστία για τιμωρία άλλο ένα λάθος στο «κόκκινο». «άμυνα. αυτή τη φορά με γκολ – 1:0!

12′

Κατοχή μπάλας: Λουντογκόρετς: 56%, ΤΣΣΚΑ: 44%.

9′

Λάθος στην «κόκκινη» άμυνα! Οι αμυντικοί επέτρεψαν στον Ντόμινικ Γιάνκοφ να περάσει στην περιοχή του πέναλτι και να σουτάρει στην πόρτα που φύλαγε ο Εβτίμοφ, αλλά προς χαρά τους η προσπάθειά του απέτυχε.

3′

Ο Μπέρναρντ Τεκπετέι σούταρε έξω από το γήπεδο, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

1′

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ!

Οι ομάδες της Λουντογκόρετς και της ΤΣΣΚΑ συναντιούνται σε αγώνα της νοκ άουτ φάσης της πρώτης εξάδας του πρωταθλήματος. Ωστόσο, η ποδοσφαιρική μάχη στο Ράζγκραντ βρίσκεται σε ένα από τα λίγα επεισόδια της που δεν φέρνει τη γνωστή πλοκή. Οι Αετοί έχουν ήδη κατακτήσει τον 11ο συνεχόμενο τίτλο τους και οι φιλοξενούμενοι της Σόφιας είναι μάλλον ήρεμοι για τη δεύτερη θέση τους και σκέφτονται αντί για τον επερχόμενο τελικό του τουρνουά Κυπέλλου Βουλγαρίας κόντρα στη Λέφσκι.

Η Shimunja θα παίξει σίγουρα με την ΤΣΣΚΑ

Δεν θα ρισκάρει τη θέση του τερματοφύλακα

Ο Λουντογκόρετς θα εκδικηθεί μπροστά στους θαυμαστές του που δεν χαροποίησε τους θαυμαστές του με ένα «χρυσό» διπλό. Η ΤΣΣΚΑ παίζει για το διοικητικό συμβούλιο μετά την επίσημη ανακοίνωση ότι ο Άλαν Πάρντιου είναι ήδη μόνιμος προπονητής των μεγάλων.

Το ντέρμπι ξεκινά στις 20:00.

Ο Alan Pardew θα λείψει σχεδόν από μια ολόκληρη ομάδα παικτών λόγω τραυματισμών και ποινών. Εκτός των λογαριασμών του βρίσκονται παίκτες όπως ο Jurgen Matej, ο Federico Varela, ο Bismarck Charles και ο Ahmed Ahmedov, που αναρρώνουν. Τιμωρήθηκαν οι Ivan Turitsov, Jefferson, Amos Yuga, Thibault Vion και Graham Gerry. Ο Βρετανός δεν διευκρίνισε την ενδεκάδα του, αλλά ασφαλή ονόματα θα πρέπει να είναι οι τερματοφύλακες Evtimov, Donchev, Koch, Maziku, Muhar και Kaicedo.

Δείτε το πρόγραμμα μέχρι το τέλος της σεζόν

Η Βουλγαρική Ποδοσφαιρική Ένωση ανακοίνωσε όλες τις ημερομηνίες και ώρες

Η Λουντογκόρετς έχει επανειλημμένα δηλώσει ότι θα βγει στην κορυφή απέναντι στον επίδοξο αντίπαλο της. Εξαιτίας αυτού, όλοι οι ξένοι αστέρες θα πρέπει να είναι διαθέσιμοι και μετά από αυτόν τον αγώνα, πιθανότατα θα πάνε σε διαφορετικούς προορισμούς για τις σύντομες καλοκαιρινές τους διακοπές. Οι Βούλγαροι της ομάδας – οι Anton Nedyalkov, Spas Delev και Kiril Despodov – θα κληθούν επίσης να διεκδικήσουν τη νίκη.

Επικεφαλής κριτής της συνάντησης είναι ο Radoslav Gidzhenov με βοηθούς τους Georgi Minev και Georgi Stambodjiev. Τέταρτος διαιτητής είναι ο Ντίμο Ντίμοφ και οι Στάνιμιρ Τρέντσεφ και Ντράγκομιρ Μίλεφ θα φροντίσουν το VAR. Ο Kolyo Danev θα παρακολουθεί στενά το έργο των διαιτητών.

Pardew: Στόχος μου είναι να αφήσω μια κληρονομιά στην ΤΣΣΚΑ