Ο Ντεσπόντοφ έπαιξε μισή ώρα στο ΠΑΟΚ – Sport

Ο Κιρίλ Ντεσπόντοφ εμφανίστηκε στο ματς στο 62ο λεπτό.

Φωτογραφία: ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Οι Βούλγαροι Kiril Despodov και Ilian Iliev αγωνίστηκαν με τις ελληνικές τους ομάδες ΠΑΟΚ και Κηφισιά αντίστοιχα στους αγώνες της έβδομης αγωνιστικής του τοπικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

Ο Κιρίλ Ντεσπόντοφ μπήκε ως ρεζέρβα στο 62′ όταν ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε φιλοξενούμενος του Παναθηναϊκού – 2:2. Αντικαθιστά τον Γιάννη Κωνσταντέλια.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 19′ χάρη σε γκολ του Ισπανού Μπράντον Τόμας και στο 32′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν χάρη στον Αργεντινό Σεμπάστιαν Παλάσιος. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ανέκτησε το προβάδισμα στο 58′ όταν ο Σέρβος επιθετικός Andrija Zivkovic έκανε το 2:1, αλλά ο Παναθηναϊκός έφτασε στο τελικό 2:2 χάρη στο γκολ του Alexander Yeremeyef στο έκτο λεπτό της πρόσθετης ώρας.

Ο Kiril Despodov και οι συμπαίκτες του στον ΠΑΟΚ καταλαμβάνουν τη δεύτερη θέση της προσωρινής βαθμολογίας με 14 βαθμούς και ο Παναθηναϊκός είναι τρίτος με 13 βαθμούς, αλλά και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Ο Ίλιαν Ίλιεφ ξεκίνησε για την Κηφισιά στην ισοπαλία ως φιλοξενούμενος του Άρη – 1:1 επίσης στον αγώνα του έβδομου γύρου. Ο Ίλιεφ παρέμεινε στο γήπεδο μέχρι το 63ο λεπτό, οπότε και αντικαταστάθηκε από τον Τιέβι Μπιφούμα.

Ο Ισπανός Λορέντζο Μορόν έβαλε μπροστά με 1-0 τον γηπεδούχο Άρη στο 23′ και ο Όγκεν Οζέγκοβιτς ισοφάρισε για την Κηφισιά στο 75′.

Η ομάδα της Κηφισιάς, που σημείωσε δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία και βρίσκεται σε σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη, είναι δέκατη στην προσωρινή κατάταξη της Ελλάδας με 6 βαθμούς μέχρι στιγμής, ενώ ο Άρης είναι όγδοος με 8 βαθμούς στην ενεργό τους δράση.

Συγγραφέας της δημοσίευσης: Lyubomir Todorov