Ο Ντεσπόντοφ με τεράστια εύσημα στην κατάκτηση του Κυπέλλου Ελλάδας του ΠΑΟΚ (ΦΩΤΟ)

Τι ακολουθεί για τον ΠΑΟΚ;

Στο γήπεδο της «Τούμπας» οι γηπεδούχοι δεν απέδωσαν στο αναμενόμενο επίπεδο και θα πρέπει να ολοκληρώσουν τη δουλειά τους στον δεύτερο αγώνα που θα γίνει στις 10 Ιανουαρίου. Στις 14:12, οι «δικέφαλοι αετοί» αντιμετωπίζουν την HIK (Ελσίνκι) στον τελικό της φάσης των ομίλων της Conference League.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ: Kiril Despodov: Χρησιμοποιούν την εθνική ομάδα για αστείο

Πώς ο Ντεσπόντοφ κέρδισε πέναλτι

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ατυχία να τους αρνηθούν δύο γκολ. Και αν για το πρώτο στο 8ο λεπτό ήταν ξεκάθαρο ότι ήταν αντικανονικό, παρέμεναν σοβαρές αμφιβολίες για την απόφαση του δεύτερου διαιτητή, που πάρθηκε με τη βοήθεια του VAR. Η κομβική στιγμή ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν ο Ντεσπόντοφ δέχτηκε πάσα από τον Γιάννη Κωνσταντέλια, ο οποίος όρμησε στην περιοχή του πέναλτι. Εκεί τον κατέβασε ο αμυντικός Κίτσος.

Ο Σβάν σκόραρε το πέναλτι που κέρδισε ο Ντεσπόντοφ

Ο Σβάμπ ανέλαβε την ευθύνη και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Βούλγαρος εξτρέμ παρέμεινε στον αγωνιστικό χώρο μέχρι το 67ο λεπτό, όταν αντικαταστάθηκε από τον Βραζιλιάνο Τάισον.

ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΕΥΡΩ: Η Βουλγαρία κέρδισε, αλλά δεν απέκλεισε τη μελλοντική πρωταθλήτρια Ευρώπης

Οι αθλητικές ενότητες του Sports News – Actualno.com είναι πλέον online!🤩 ✍️Σχόλια, αναλύσεις,…

αναρτήθηκε από Αθλητικά νέα – Actualno.com Σε Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2023

Ανακαλύψτε όλα τα τελευταία νέα από το Actualno.com

Περισσότερα FOOTBALL BG:

Ο Νικολάι Κοστόφ τελειώνει με τη Λέφσκι;

Μετά από βροχή γκολ στο τέλος: Ο Μπότεφ Πλόβντιβ είναι ο τελευταίος προημιτελικός του Κυπέλλου Βουλγαρίας (ΒΙΝΤΕΟ)

Πτώση: Ο Κοστόφ προπονούσε τους βασικούς, άφησε τις ρεζέρβες στους βοηθούς του

Κόκκινο φως της Γκερένα: Ο Νικολάι Κοστόφ δεν ηγείται της προπόνησης της Λέφσκι μετά τη ρεζίλα με τον Χέμπερ

Η ΤΣΣΚΑ 1948 ανατρέπει τον Μπερόε και προκρίνεται στο Κύπελλο (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Βουλγαρία U17 έχει δύσκολους αντιπάλους στο δρόμο για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Κατασκευή 35 εκατομμυρίων λέβα: Το δικαστήριο σταμάτησε τις εργασίες στο γήπεδο του φαβορί της Premier League