Ο Ολυμπιακός κέρδισε την Άστον Βίλα στην Ελλάδα και έφτασε στον τελικό (ΒΙΝΤΕΟ)

ο Ολυμπιακός θα παίξει τον τελικό στο Conference League – και στη δική του γη. Ο υποτακτικός Έλληνας κολοσσός Άστον Βίλα με 2:0 κόντρα στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» στο δεύτερο σκέλος. Ο Μαροκινός σέντερ φορ Αγιούμπ Ελ Κάαμπι, που πέτυχε χατ τρικ στο πρώτο παιχνίδι, πέτυχε δύο γκολ και έγινε εφιάλτης για την άμυνα των Λιονταριών. Στον αγώνα για τον τίτλο στην Αθήνα θα αναμετρηθούν οι «ερυθρόλευκοι». Φιορεντίν.

Ο Ολυμπιακός πέτυχε ένα γκολ και έπαιξε στιβαρή άμυνα

Παρακινούμενος από ήττα στην πρώτη σύγκρουση, οι απόφοιτοι του Unai Emery ξεκίνησαν δυνατά. Ωστόσο, το σερί τους σταμάτησε στο δέκατο λεπτό όταν ο Αλ Κάαμπι πέτυχε τη σέντρα του Κίνι σε κενή εστία για να ανοίξει το σκορ. Στην ανάπαυλα οι Villans ήθελαν απεγνωσμένα να ισοφαρίσουν, αλλά ο Κωνσταντίνος Τσολάκης κράτησε τα δίχτυα στεγνά.

Ο ΑΛΛΟΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ: Η Φιορεντίνα «έσπασε» τα δοκάρια, αλλά προκρίθηκε στον τελικό της Conference League (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Ελ Κάαμπι πέτυχε 5 γκολ για τη Βίλα σε δύο παιχνίδια

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν το επιθετικό τους παιχνίδι. Ο Ollie Watkins και ο αναπληρωματικός Ion Duran αστόχησαν πριν ο Ayoub El Kaabi πετύχει το πέμπτο του γκολ εναντίον της αγγλικής ομάδας στο 78ο λεπτό. Ο επιθετικός εκμεταλλεύτηκε μια μακρινή πάσα του τερματοφύλακα Τσολάκη και έδωσε τέλος στη διαμάχη.

EUROPA LEAGUE: Η Φορτούνα λατρεύει τη Λεβερκούζεν! Αυτογκόλ και όψιμο δράμα στέλνουν τους «Ασπιρίνες» στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ανακαλύψτε όλα τα τελευταία νέα από το Actualno.com

Περισσότερα FOOTBALL WORLD:

Η Φορτούνα λατρεύει τη Λεβερκούζεν! Αυτογκόλ και όψιμο δράμα προκρίνουν τις «ασπιρίνες» στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Αταλάντα έδειξε στη Μαρσέιγ ποιος ήταν ο καλύτερος και προκρίθηκε στον τελικό του Γιουρόπα Λιγκ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ρονάλντο και Αλ Νάσερ έχασαν ελάχιστα λάθος, πρώην παίκτης της Ίντερ είναι ο σωτήρας (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο αθλητισμός στην τηλεόραση σήμερα – 9 Μαΐου 2024

Ο διαιτητής αναγνώρισε ένα κραυγαλέο λάθος στον ημιτελικό μεταξύ Ρεάλ Μαδρίτης και Μπάγερν Μονάχου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ακυρώθηκε σωστά το γκολ της Μπάγερν; Η επίμαχη ενέδρα που ευχαρίστησε τη Ρεάλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Δράμα στο τέλος! Ένας απρόσμενος ήρωας έσωσε τη Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν, οι «βασιλιάδες» στον τελικό (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γκρούεφ ο πρεσβύτερος για την επιτυχία της Ντόρτμουντ: Όταν δίνεις σε ένα τέτοιο άτομο μια ευκαιρία, η μοίρα πληρώνει