Ο Ilian Iliev Jr και η Κηφισιά κόντεψαν να γίνουν έκπληξη στην Ελλάδα

Ο Ilian Iliev Jnr και η Κηφισιά του παραλίγο να προκαλέσουν έκπληξη, αλλά κράτησαν την ήττα με 2-3 εντός έδρας από τον Ολυμπιακό στο ελληνικό πρωτάθλημα. Έτσι, ο Βούλγαρος δεν μπόρεσε να βοηθήσει έμμεσα τον Κιρίλ Ντεσπόντοφ, ο ΠΑΟΚ του οποίου αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Ίλιεφ Τζούνιορ ξεκίνησε βασικός και αποχώρησε από το γήπεδο στο 65ο λεπτό με το σκορ 2:2. Οι φιλοξενούμενοι όμως κατάφεραν να εξασφαλίσουν τη νίκη με γκολ στο 86′ όταν πιάστηκε ο Ελ Αραμπί.

Το ματς ξεκίνησε καλά για τον Ολυμπιακό, ο οποίος προηγήθηκε με 0:2 μέχρι το 39ο λεπτό. Ο Μασούρας σκόραρε πρώτος στο 11 ́ και μετά ο Ναβάρο από το σημείο του πέναλτι στο 39 ́. Λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Ολυμπιακός έπεσε σε άντρα μετά τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ρέτσου.

Στη συνέχεια που έδωσε ο δικαστής μείωσε ο Μιλίσεβιτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι στους γηπεδούχους, το οποίο μετέτρεψε ο Οζέγκοβιτς. Το λάκτισμα των 11 μέτρων κρίθηκε χάντμπολ στην περιοχή του πέναλτι.

Λίγο πριν το πέναλτι ακυρώθηκε και το γκολ του Ολυμπιακού λόγω χάντμπολ.

Κάπως έτσι στο 86′ ο Ελ Αραμπί πέτυχε το νικητήριο γκολ. Στην παράταση, οι γηπεδούχοι έχασαν έναν παίκτη μετά την αποβολή του Ματέους Κρισιούμα.

Έτσι, η Κηφισιά συνεχίζει να βρίσκεται στην τελευταία θέση της ελληνικής κατάταξης με μόλις 12 βαθμούς, ενώ ο Ολυμπιακός καταλαμβάνει την 4η θέση.