Ο Kiril Despodov, ήρωας του ΠΑΟΚ – έφερε μια ονειρική ανατροπή στην Ευρώπη!

Ο νούμερο 1 ποδοσφαιριστής της Βουλγαρίας Κιρίλ Ντεσπόντοφ έγινε ήρωας για τη νέα του ομάδα, τον ΠΑΟΚ, αφού βοήθησε να οδηγήσει την ανατροπή εναντίον της HIK σε μια εκτός έδρας νίκη με 3-2 στον πρώτο γύρο των ομίλων της Conference League. Ο Βούλγαρος πέτυχε ένα γκολ και μια ασίστ.

Ο Μπουρέιμα Χασάν Μπάντε άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους Ελσίνκι στο 35ο λεπτό, αλλά ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε μετά την ανάπαυλα μέσω του Κωνσταντίνου Κουλιεράκη, ο οποίος επωφελήθηκε από την ασίστ του Ντεσπόντοφ για να σκοράρει στο 55ο λεπτό.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ: Ο ΠΑΟΚ έφερε τον Ντεσπόντοφ στο τραπέζι, χαιρέτησε τους συμπαίκτες του με ένα τραγούδι στα ελληνικά (ΒΙΝΤΕΟ)

Στο 81′ ο ίδιος ο Ντεσπόντοφ κατάφερε να σκοράρει στην αντίπαλη εστία για να πετύχει το πρώτο του γκολ και να ολοκληρώσει την ανατροπή. Στο 94′ ο Τόμας έγραψε το 3:1 για τον ΠΑΟΚ και στο 99′ ο Ραντούλοβιτς επέστρεψε σε πέναλτι για το τελικό 3:2 υπέρ των Ελλήνων φιλοξενούμενων.

Την προηγούμενη εβδομάδα Το VAR στέρησε από τον Ντεσπόντοφ ένα υπέροχο ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ (ΒΙΝΤΕΟ)αφού ο Βούλγαρος βγήκε από τον πάγκο και σκόραρε στο ντέρμπι με τον Άρη.