(ΣΥΝΟΨΗ) Αποτέλεσμα αγώνα Τραμπζονσπόρ – Καϊσερίσπορ: 3-2 – Τραμπζονσπόρ (ΤΣ)

Η πρωτοπόρος της Super League, Τραμπζονσπόρ υποδέχθηκε την Καϊσερίσπορ στην 27η εβδομάδα της Super League. Ο γίγαντας της Μαύρης Θάλασσας υπό τη διοίκηση του Abdullah Avcı, ο οποίος είχε ένα σερί 10 αγώνων αήττητο και ένα σερί 4 νικών, σοκαρίστηκε στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στους Κιτρινόκόκκινους, τους οποίους μένει ελεύθερος με την υποστήριξη των φιλάθλων. Έχοντας χάσει μόλις μία φορά στα τελευταία 10 παιχνίδια, η Καϊσερίσπορ με τον Χικμέτ Καραμάν τράβηξε τα δίχτυα με τον Τιάμ στο 19ο λεπτό αλλά το γκολ αποκλείστηκε για οφσάιντ. 5 λεπτά αργότερα, στο 24, ο επιθετικός των κιτρινόκόκκινων, Mario Gavronic’le έγραψε το 1-0. Στο 45+1 ο Μαμέ Τιάμ καθόρισε το σκορ για το πρώτο ημίχρονο και η Καϊσέρι προηγήθηκε με 2-0 στα αποδυτήρια.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο σαν «καταιγίδα»

Σαν «καταιγίδα» ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο η Τραμπζονσπόρ που έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο Medical Park Stadium με οργή. Στο 49, ο Έντιν Βίσκα μείωσε στο 1, στο 55 ο Μπρούνο Πέρες αποκλείστηκε στην pole. Ο Djaniny, ο οποίος συμπεριλήφθηκε στο ματς στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου στο 59, ανέβηκε στη σκηνή και έφερε τον αγώνα στο ισόπαλο 2-2.

Πήγε στο VAR, έδωσε το πέναλτι

Στο τέλος αυτού του λεπτού, οι Μπορντό-Μπλε, που είχαν διάθεση, έμειναν για άλλη μια φορά στην pole στο 64! Το σουτ του Abdülkadir Ömür επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο από το δοκάρι. Καθώς η καταιγίδα χτυπούσε στο αντίπαλο τέρμα από όλες τις γραμμές του, ο Kayseri ήταν πολύ κοντά στο γκολ με τον Thiam στα 80s, αλλά κόλλησε στο δοκάρι. Ενώ το τελευταίο επεισόδιο ήταν αρκετά συναρπαστικό, ο Γιουσούφ Ερντογάν σούταρε έξω από την περιοχή του πέναλτι στο 90+5, η μπάλα χτύπησε στον Μερτ Τσετίν μέσα στην περιοχή του πέναλτι. Ο διαιτητής Erkan Özdamar παρατήρησε τη θέση στο VAR, είπε “υπάρχει ένα χέρι” και καταλόγισε το πέναλτι. Ο Nwakaeme πήγε στο λευκό σημείο, ο Νιγηριανός ποδοσφαιριστής δεν έκανε λάθος και πέτυχε το γκολ που χάρισε την Trabzonspor 3 βαθμούς: 3-2.

5 κερδισμένοι αγώνες

Με αυτό το αποτέλεσμα, η Τραμπζονσπόρ έκανε μεγάλη επιστροφή και σημείωσε 66. Το σερί νικών αυξήθηκε σε 5 και το αήττητο σε 11 αγώνες. Η Kayserispor είχε 38 πόντους.

ΛΕΠΤΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

1Ο διαιτητής του αγώνα, Erkan Özdamar, έδωσε το πρώτο σφύριγμα, ο αγώνας ξεκίνησε.

6Η Καϊσερίσπορ έχασε τη μπάλα στο άουτ, ο Κορνέλιους είδε τον Νβακαέμε στην αριστερή πτέρυγα, χτύπησε στο δοκάρι πολύ έξω από την περιοχή του πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

11Ο Σιώπης δοκίμασε την τύχη του από απόσταση αλλά δεν μπόρεσε να βρει το πλαίσιο.

17Η Καϊσερίσπορ εκτέλεσε κόρνερ στο δεξί άκρο, χτύπησε την μπάλα που αναπήδησε από την περιοχή του πέναλτι καθώς έφτασε ο Τιάμ, αλλά άουτ.

ΣΤΟΧΟΣ ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ!

19Ο Καρντόσο έκοψε από το δεξί άκρο στην Καϊσερίσπορ, ο Τιάμ χτύπησε το πέναλτι και κούνησε τα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ.

ΣΤΟΧΟΣ

24«Ο Ονούρ Μπουλούτ σεντράρει για την Καϊσερίσπορ από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από τον Αχμεττσάν Καπλάν, ο Γκαβρόνοβιτς δεν έχει παρά να αγγίξει την μπάλα στο πίσω δοκάρι κάτω από το τέρμα. Οι Κιτρινόκόκκινοι προηγούνται με 1-0 στην Τραπεζούντα!

28Ο Nwakaeme χτύπησε από την αριστερή διαγώνιο, δεν κατάφερε να χτυπήσει.

30Ο Ονούρ γύρισε το κεφάλι του από τα δεξιά, ο Ούγκο δεν καθάρισε καλά την μπάλα, ο Ραμαζάν ήθελε να χτυπήσει την περιοχή του πέναλτι, αλλά έχασε τη μπάλα. Στη συνέχεια ο Τιάμ χτύπησε τη μπάλα που αναπηδούσε, αλλά πάνω στον Ουγκουρτσάν.

33Η Καϊσερίσπορ εκτέλεσε κόρνερ στο αριστερό άκρο, έριξε τον Χοσεϊνί στο πίσω δοκάρι, ο Μερτ Τσετίν σούταρε από το κάτω μέρος της εστίας, αλλά η μπάλα βγήκε πάνω.

34Ο Ονούρ δοκίμασε την τύχη του από απόσταση, ο Ουγουρτσάν ανακτά την μπάλα σε δύο σουτ στη γωνία που έκλεισε.

40Ο Βίσκα εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά, ο Ούγκο ανέβηκε και έκανε κεφαλιά μέσα, αλλά η μπάλα ήταν άουτ.

45Το +2 προστίθεται στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

ΣΤΟΧΟΣ

45+1Ο Onur Bulut έκανε ξανά σέντρα από τα δεξιά, ο Τιάμ κατάφερε να νικήσει τον Uğurcan με μια κομψή κεφαλιά. Η Καϊσερίσπορ προηγείται εκτός έδρας με 2-0.

Το πρώτο μισό του αγώνα τελείωσε.

46«Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε. Οι Αχμεττσάν, Πουτσάτς και Μπακασέτας της Τραμπζονσπόρ δεν είναι στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο. Από το Avcı προήλθαν οι κινήσεις των Denswill, Yusuf Erdoğan και Djaniny.

ΣΤΟΧΟΣ

49Ο Djaniny δεν μπόρεσε να διαπεράσει την άμυνα, η μπάλα που αναπήδησε από τον Thiam προσγειώθηκε ξαφνικά μπροστά στον Visca, ο οποίος ήταν απέναντι στον τερματοφύλακα Lung. Ο Βόσνιος ποδοσφαιριστής τίναξε τα δίχτυα με το ρευστό σουτ του. Τώρα το σκορ έγινε 2-1.

53Ωραία πάσα του Βίσκα, αλλά ο Abdulkadir σουτάρει άστοχα από τη δεξιά διαγώνιο.

54Ο Καρντόσο χτύπησε πολύ δυνατά έξω από την περιοχή του πέναλτι, ο Ουγουρτσάν άπλωσε καλά.

ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ

55Ο Πέρες χτύπησε πολύ δυνατά την περιοχή του πέναλτι από το έδαφος, αλλά η μπάλα αναπήδησε από το πλάγιο δοκάρι. Μεγάλη στιγμή για την Kayserispor…

ΣΤΟΧΟΣ

59Ο Nwakaeme συνάντησε τη μπάλα στην περιοχή του πέναλτι, είδε τον Djaniny στα αριστερά της περιοχής του πέναλτι, ο ποδοσφαιριστής του Πράσινου Ακρωτηρίου χτύπησε στο μακρινό δοκάρι και τίναξε τα δίχτυα. Το σκορ είναι 2-2 στον αγώνα.

ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΛΛΟ!

64Ο Abdülkadir Ömür κλώτσησε στην περιοχή του πέναλτι, η μπάλα επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο από το πλάγιο δοκάρι.

75Ο Nwakaeme σέντραρε, ο Cornelius χτύπησε την κεφαλιά του από το κάτω μέρος του τέρματος, η μπάλα ήταν έξω από την κορυφή.

80Ο Μουσταφά Πεκτεμέκ είδε έξοχα τον Τιάμ, έστειλε την μπάλα στην εστία από τα αριστερά του Ουγκουρτσάν, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ στο πλάγιο δοκάρι.

ΞΑΝΑ ΚΑΤΑ!

84«Ο Αταμάχ χτύπησε στον Μουσταφά και ξαφνικά αντιμετώπισε τον Ουγκουρτσάν, αλλά το σουτ του ήταν κακό, η μπάλα πέρασε άουτ.

88′ Ο Nwakaeme πυροβόλησε από την αριστερή πλευρά και χτύπησε, ο Lung άπλωσε το χέρι.

90Το +5 προστίθεται στο τέλος του αγώνα…

90+4Ο Nwakaeme δοκίμασε ξανά την τύχη του, ο Lung γιγαντώθηκε ξανά στο τέρμα του και δεν επέτρεψε το γκολ.

ΘΛΙΨΗ

90+5Ο Γιουσούφ Ερντογάν σούταρε έξω από την περιοχή του πέναλτι, η μπάλα χτύπησε τον Μερτ Τσετίν σε καρό. Ο Erkan Özdamar, ο οποίος πήγε στο VAR για να παρακολουθήσει τη θέση, εντόπισε το χέρι και καταλόγισε το πέναλτι.