ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ: Ο τίτλος του Φατίχ Τερίμ που τράβηξε τα βλέμματα στην Ελλάδα μετά τον αγώνα Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ: Είναι σύμπτωση; Ίσως – Ποδόσφαιρο

Ο Παναθηναϊκός με προπονητή τον Φατίχ Τερίμ κέρδισε τον ΠΑΟΚ στα πέναλτι στο Κύπελλο Ελλάδας και έφτασε στον τελικό.

Η ομάδα του Φατίχ Τερίμ, Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ, με αρχηγό τον Ραζβάν Λουτσέσκου, αναμετρήθηκαν στη ρεβάνς των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στη ρεβάνς που ο Παναθηναϊκός κέρδισε εκτός έδρας με 1–0, ο φιλοξενούμενος ΠΑΟΚ κέρδισε τη ρεβάνς στο στάδιο Απόστολος Νικολαΐδης με τον Andrija Zivkovic στο 72ο λεπτό και με 105+1 μετά την παράταση. Κέρδισαν 2-1 με το γκολ που πέτυχε ο Tomasz Kedziora μέσα σε ένα λεπτό. Το μοναδικό γκολ του Παναθηναϊκού ήρθε από τον Δημήτρη Λημνιό στο 120+9.

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον αντίπαλό του με 6-5 στα πέναλτι και προκρίθηκε στον τελικό.

Ο πρώην παίκτης της Φενέρμπαχτσε έχασε το πέναλτι!  Στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας βρίσκεται ο Παναθηναϊκός του Φατίχ Τερίμ

Ο πρώην παίκτης της Φενέρμπαχτσε έχασε το πέναλτι! Στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας βρίσκεται ο Παναθηναϊκός του Φατίχ Τερίμ
Δείτε την είδηση

Ο ΣΑΜΑΤΤΑ έχασε το πέναλτι

Με αυτό το αποτέλεσμα, ο Παναθηναϊκός είναι η ομάδα που έκανε όνομα στον τελικό, ενώ ο ΠΑΟΚ αποχαιρέτησε το κύπελλο στον ημιτελικό. Ο πρώην παίκτης της Φενερμπαχτσέ, Μπουάνα Σαμάτα, που έκανε το τελευταίο σουτ του ΠΑΟΚ στη διαδικασία των πέναλτι, σούταρε την μπάλα λόγω ολίσθησης ποδιού και ο Παναθηναϊκός έγινε η ομάδα που πέρασε τον γύρο.

Ο Σαμέτ Ακαϊντίν δεν συμπεριλήφθηκε στην αποστολή του Παναθηναϊκού.

ΤΟ Ασθενοφόρο ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΡΑΧΜΑΝ

Ο παίκτης του ΠΑΟΚ, Μπάμπα Ραχμάν, που συγκρούστηκε με τον Βαγιαννίδη στο 117ο λεπτό της αναμέτρησης, έχασε τις αισθήσεις του μετά το χτύπημα στο κεφάλι. Αφού οι ιατρικές ομάδες υπέγραψαν «καλή κατάσταση» για τον Ραχμάν, ο οποίος νοσηλεύτηκε μετά την είσοδο των ιατρικών ομάδων στον αγώνα, ο ποδοσφαιριστής φορέθηκε σε νάρθηκα και απομακρύνθηκε από το γήπεδο με ασθενοφόρο.

Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στον τελικό θα είναι ο νικητής του αγώνα Άρης – Παναιτωλικός. Στον πρώτο αγώνα της περιοδείας ο Άρης νίκησε εκτός έδρας τον Παναιτωλικό με 1–0.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ: ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΣΗ; ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ

Στην Ελλάδα, ένα τηλεοπτικό πρόγραμμα στην Ελλάδα έγραψε για τις καθοριστικές στιγμές του Φατίχ Τερίμ όταν διοικούσε τον Παναθηναϊκό. Στα νέα “Η τύχη ευνοεί αυτούς που την επιδιώκουν και η ρήση για το να έχεις αστέρι ισχύει ιδιαίτερα στον αθλητισμό.” έχει ειπωθεί.

Στις λεπτομέρειες των ειδήσεων αναφέρθηκε ότι ο Φατίχ Τερίμ θα κέρδιζε σίγουρα σε κάθε σενάριο όπου ένας αγώνας διεξάγεται αντιμέτωπος. Τονίστηκε ότι το αστέρι του Τερίμ στον αθλητισμό είναι ψηλά και ο «ΤΕίναι σύμπτωση αυτό; Θα μπορούσε να είναι. Όμως η τύχη ευνοεί αυτούς που το επιδιώκουν και ειδικά στον αθλητισμό λένε ότι πρέπει να έχεις αστέρι!«Χρησιμοποιήθηκαν εκφράσεις.

Το In Grecce μοιράστηκε με τους αναγνώστες του τις στιγμές που ο Φατίχ Τερίμ έζησε πολλές καθοριστικές στιγμές σε λίγη ώρα στο τιμόνι του Παναθηναϊκού.

Ο τίτλος του Φατίχ Τερίμ που τράβηξε τα βλέμματα στην Ελλάδα μετά τον αγώνα Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ: Μπορεί να είναι σύμπτωση;

Στην είδηση ​​περιλαμβάνονταν οι εξής δηλώσεις:

1 – Ραντεβού με τον Ολυμπιακό στο Νέο Φάληρο… Ο αγώνας κυπέλλου γίνεται στα πέναλτι και εκεί ο Καρβάλιο των Κόκκινων πήρε το εισιτήριο του αποκλεισμού. Το σουτ του Πορτογάλου μέσου απέκρουσε ο Λοντίγκιν. Λίγα λεπτά αργότερα οι πράσινοι πανηγύριζαν.

2 – Ο αγώνας είναι με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι. Ο ΠΑΟ είναι καλύτερος, κλείνει τον Ατρόμητο και προηγείται με 1-0. Η ήττα του πρώτου αγώνα ισοφαρίζεται. Δεν θέλει παράταση της θητείας του. Όλα συμβαίνουν εκεί. Και στο πέμπτο λεπτό της παράτασης, ο Μλαντένοβιτς με απίστευτη κεφαλιά έκανε το 0-2, βγάζοντας τον Πανά στον ημιτελικό.

3 – Ο ΠΑΟΚ είναι πολύ ανώτερος στη ρεβάνς και στο γήπεδο του Παναθηναϊκού. Ο Βιλένα-Ζέκα έχασε τη μάχη της μεσαίας γραμμής και έτσι συζητήθηκαν κάποιες αποφάσεις του Τερίμ. Το ματς είναι 0-2 και στο όγδοο λεπτό της παράτασης. Κάπου εκεί… Ένας πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ βρέθηκε σε μια θέση που ίσως δεν είχε καν φανταστεί… Ανατροπή της μοίρας. Βρήκε τέλεια τα δίχτυα αλλά δεν πανηγύρισε. Αυτό που δεν ήταν τόσο σημαντικό για τον ΠΑΟΚ και τον Τερίμ ήταν ο εσωτερικός κόσμος του Λημνιού. Οι κυρώσεις ήταν πλέον πραγματικότητα.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ |  βόμβα Szymanski!  Επίσημο δελτίο τύπου από τον γερμανικό κολοσσό: γνωρίζουμε τις δυνατότητές του

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ | βόμβα Szymanski! Επίσημο δελτίο τύπου από τον γερμανικό κολοσσό: γνωρίζουμε τις δυνατότητές του

4 – Ίσως ο καλύτερος παίκτης του ΠΑΟΚ τη φετινή σεζόν εκτέλεσε το πέμπτο πέναλτι και αυτό το γκολ του επέτρεψε να προκριθεί στον τελικό. Εν ολίγοις, ήταν μια στιγμή αποβολής για τον δικέφαλο. Ο Ντεσπόντοφ συνήθως σκοράρει το γκολ, αλλά ο Ντραγόφσκι τον νίκησε και η διαδικασία των πέναλτι πήγε στην παράταση!

5 – Ο Λημνιός πήρε τον έλεγχο της μπάλας για το έκτο πέναλτι. Μια απόφαση που μάλλον εξέπληξε πολλούς. Αστοχεί, η μπάλα φεύγει άουτ και ο επιθετικός φεύγει από τον αγωνιστικό χώρο με σκυμμένο κεφάλι και σκοτεινό πρόσωπο. Ο Οζντόεφ είναι έτοιμος να σουτάρει, αλλά ο Ντραγκόφσκι είναι και πάλι εκεί, στηρίζοντας τις ελπίδες όλων στον Παναθηναϊκό.

6 – Είναι η σειρά του Αράο να εκτελέσει πέναλτι. Κάνει ένα γερό σουτ. Στη συνέχεια ο Πολωνός τερματοφύλακας κάνει άλλη μια απόκρουση.

7 – Υπέροχο τελείωμα: γκολ από τον Σένκφελντ, μπακ που ξεπέρασε ο Τερίμ στην αμυντική ιεραρχία. Ποιος είναι ο επόμενος? Σαμάτα; Τραβιέται αμήχανα και το πετάει. Ο Παναθηναϊκός περιμένει τον αντίπαλό του για τον τελικό του Μαΐου και ο Φατίχ Τερίμ περνάει καλά στην Ελλάδα. Η ποδοσφαιρική ζωή μοιάζει πραγματικά ατελείωτη…

Η αντίδραση του Bilal Meşe στον Aboubakar: Αφήστε τα αυτιά του Sergen Yalçın να κουδουνίσουν!