Sportske.net – Ocene – Πόποβιτς γίνεται τερματοφύλακας υψηλού επιπέδου, οι ξένοι κάνουν τη διαφορά στην Παρτιζάν, ποιος απέτυχε;

Όταν κοιτάς μόνο το αποτέλεσμα στην Κύπρο, ήταν μια νίκη ρουτίνας 2-0 για την Παρτιζάν επί της Ανόρθωσης.

Υπήρξαν κάποια προβλήματα στο «ασπρόμαυρο» παιχνίδι, αλλά είναι δύσκολο να παραπονεθεί κανείς για έναν τέτοιο θρίαμβο στην Ευρώπη.

Ο τερματοφύλακας Πόποβιτς ήταν στο ύψος του στόχου και σε αρκετές περιπτώσεις κατάφερε να σώσει όμορφα τα δίχτυα του.

Οι αμυντικοί της Παρτιζάν ήταν εύστροφοι και προς τις δύο κατευθύνσεις, ο Μίλκοβιτς αιφνιδίασε επιθετικά, ενώ το ανασταλτικό ζευγάρι ήταν και πάλι στο ύψος της αποστολής.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν κυρίως απειλητικοί από τη μεσαία γραμμή όπου βρίσκονταν οι Στσέκιτς και Ζντιέλαρ, οι οποίοι είχαν και καλύτερες ευρωπαϊκές εκδόσεις, αλλά δεν υπήρχαν πολλά λάθη.

Ο Μάρκοβιτς ήταν εύστροφος και προσπάθησε σκληρά, ο Νάθο έπαιξε λίγο καλύτερα από τα προηγούμενα ευρωπαϊκά παιχνίδια και όλα τα εύσημα για τη νίκη πάνε στους ξένους της Παρτιζάν.

Ο νεοφερμένος Quincy Menig έδειξε πλούσιο ταλέντο στο Kragujevac και τώρα επιβεβαίωσε ότι θα μπορούσε να είναι ένα μεγάλο εφεδρικό στη Humska. Εκτός από το γκολ, έκανε επίσης πολλές επικίνδυνες ανακαλύψεις, κάθε πάσα πρόοδος ήταν λογική και ακριβής.

Και ο Ρίτσαρντ Γκόμεζ;

Ο παλινδρομητής συνεχίζει να λύνει τα αντίπαλα δίχτυα, τώρα σκόραρε έστω και μετά από έναν μικροτραυματισμό που θα κάνει πονοκέφαλο στον Στανόγεβιτς ενόψει του Αιώνιου Ντέρμπι.

Αμέσως μετά την είσοδο, ο Γιόβιτς έκανε χαμό και σημείωσε ασίστ, ο Τζόιτς δεν έγινε γνωστός και ο Νίκολα Τέρζιτς άφησε πολύ καλές εντυπώσεις σε κάτι παραπάνω από 10 λεπτά.

Δείτε πώς είδαμε τους παίκτες της Παρτιζάν απόψε:

Πόποβιτς (8), Μίλικοβιτς (7,5), Βούγιατσιτς (7), Σανιτσάνιν (7), Ομπράντοβιτς (7), Σκέκιτς (6,5), Ζτζελάρ (6,5), Μάρκοβιτς (6,5), Νάθο (6,5), Μένιγκ ​​(7,5), Ρικάρντο Γκόμες (7,5).

Αλλαγές: από το 64ο λεπτό Jović (7), από το 64ο λεπτό Jojić (5.5), από το 71ο λεπτό Holender (6), από το 83ο Terzić (6.5).