Türk Telekom-Buducnost: 79-77 (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΓΩΝΑ)

Türk Telekom-Buducnost: 79-77 (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΓΩΝΑ) – Basketball News

Η Türk Telekom κέρδισε την ομάδα του Μαυροβουνίου Buducnost VOLI, την οποία φιλοξένησε στον δεύτερο αγώνα BKT EuroCup Group B, με 79-77.

Η Türk Telekom ξεκίνησε καλά τον αγώνα και προηγήθηκε με 11-6 στα πρώτα 5 λεπτά της πρώτης περιόδου. Μετά από αυτό το λεπτό, οι δύο ομάδες πέτυχαν πόντους και η πρώτη περίοδος του αγώνα ολοκληρώθηκε με την Türk Telekom να προηγείται με 25-20.

Παίζοντας αποτελεσματική άμυνα και επίθεση στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου, η Türk Telekom προηγήθηκε 13 πόντων (35-22) στο 13ο λεπτό με ένα σερί 10-0. Απαντώντας στην προσπάθεια των φιλοξενούμενων να μειώσουν τη διαφορά με τρίποντα, με πόντους στη βαμμένη περιοχή και στη γραμμή των ελεύθερων βολών, η Türk Telekom μπήκε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 12 πόντων, 50 -38.