Γεννημένος από τις στάχτες του με τον Abdullah Avcı

AA

Στην Τραμπζονσπόρ, που έκλεισε τη 13η εβδομάδα της Super League με 33 βαθμούς, ο νεαρός παίκτης Abdulkadir Ömür άφησε πίσω του τις κακές μέρες.

Την πρώτη εβδομάδα του πρωταθλήματος, ο μπορντό-μπλε ποδοσφαιριστής, που δεν μπόρεσε να παίξει το παιχνίδι της Öznur Kablo Yeni Malatyaspor λόγω τραυματισμού του και δεν μπόρεσε να πάρει πολύ χρόνο, χρειάστηκε να αντιμετωπίσει την αντίδραση των φιλάθλων λόγω της απόδοσής του στον αγώνα της Γαλατασαράι. Εβδομάδα 4.

Στην ομάδα της Μαύρης Θάλασσας, που έχασε το παιχνίδι με 2-0, ο νεαρός παίκτης, ο οποίος απομακρύνθηκε από το παιχνίδι αφού ένας οπαδός μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και αντέδρασε, και έφυγε μόνος του από το γήπεδο κλαίγοντας, συνέχισε να ανεβάζει την απόδοσή του στο εξής έμμηνα. .

Ο μπορντό-μπλε ποδοσφαιριστής, τον οποίο ο προπονητής Abdullah Avcı συνέχισε να παίζει με επιμονή, πήρε περισσότερο χρόνο στην ομάδα τις τελευταίες 5 εβδομάδες καθώς κλήθηκε ξανά στην εθνική ομάδα.

Ο Abdülkadir έπαιξε σημαντικό ρόλο στο να βάλει 3 βαθμούς με το γκολ που πέτυχε στο εκτός έδρας 2-1 επί της Μπεσίκτας. Ο νεαρός συνέβαλε στη νίκη του αγώνα πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ της ομάδας του στο παιχνίδι 3-0 της Gaziantep FK.

KAPTANLIK PAZUBANDINI TAKTI

Ο Abdülkadir Ömür φόρεσε το περιβραχιόνιο του αρχηγού στο χέρι του κατά τη διάρκεια του αγώνα Gaziantep FK.

Ο 22χρονος, που ήταν αρχηγός ερήμην του Uğurcan Çakır, έπαιξε ρόλο στη νίκη, ενώ ανέλαβε σημαντική ευθύνη.

ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΓΚΟΛ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΣΕΖΟΝ

Ο νεαρός ποδοσφαιριστής, που δούλεψε 730 λεπτά σε 12 αγώνες τις πρώτες 13 εβδομάδες του πρωταθλήματος, μετέδωσε δύο φορές τα αντίπαλα γκολ.

Ο μπορντό-μπλε ποδοσφαιριστής έπαιξε 1.518 λεπτά σε 23 αγώνες την περασμένη σεζόν, σημειώνοντας 2 γκολ.