Η Yeni Malatyaspor, έφυγε στην παράταση, στρογγυλοποιήθηκε στο κύπελλο

Η Yeni Malatyaspor κέρδισε 3-1 την Akhisarspor στην παράταση του Κυπέλλου Τουρκίας, Ziraat και κατέγραψε το όνομά του στον πρώτο γύρο.

ΣΤΑΤ: Yeni Malatya

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Turgut Doman, Burak Cansz, Suat Gz

ZNUR KABLO YEN MALATYASPOR: Ahmet – Awuku, Hadadi (Min 46 Hafes), Ndong, Mallan, Eric, Walter (Min 60 Tetteh), Mounir, Jospin (Min 46 Mert, Dk. 101 Atakan) Muhammed, Kubilay (Min. 78). )

AKHSARSPOR: Enes – Gksu, Yavuz (Mk.101 Halil), Serkan (Mk.71 lke), Mert (Mk.101 Mehmet), Bertu, Yusuf Acer (Mk.86 Ouzcan), Semih (Mk.101 Bora), Yusuf Cihat, Orun (Min. 58 Yusuf Kanal), Kemal

ΓΚΟΛ: Min.95 Tetteh, Min.114, Haqi Osman, Min.120 + 1 Mounir (Yeni Malatyaspor) Min.109 Yusuf Cihat (Akhisarspor)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ: Awuku, Hafes, Haqi (Yeni Malatyaspor) Yusuf Acer, Bertu (Akhisarspor)

MATAN DAKKALAR

Στο 8ο λεπτό το γκολ του Μουνίρ έξω από την περιοχή του πέναλτι παρασύρθηκε οριακά.

Στο 18′ ο Μαλάν χτύπησε την μπάλα έξω από την περιοχή του πέναλτι και ο τερματοφύλακας Ενές σκόραρε. Επιστρέφοντας στην άφιξη του Mallan, η μπάλα χτύπησε ακριβώς μπροστά από την πλευρά του κάστρου.

Στο 21′ το φάουλ του Μαλάν από το σημείο που είδε το γκολ από την αριστερή διαγώνιο εκτέλεσε ο τερματοφύλακας Ενές.

Στο 26ο λεπτό το δυνατό σουτ του Μοχάμεντ από τη δεξιά γωνία του πέναλτι εκτοξεύτηκε στο πάνω δοκάρι.

Στο 45′ ο τερματοφύλακας Ενές έσωσε τον Μουνίρ, ο οποίος είχε περάσει τους αντιπάλους του και μπήκε στην περιοχή του πέναλτι.

Ο τερματοφύλακας Αχμέτ απέκρουσε το χτύπημα του Σερκάν, ο οποίος συνήλθε καλά στην περιοχή του πέναλτι στο 48′.

Ο κίπερ έσωσε τον Μουνίρ, ο οποίος πέρασε από την άμυνα στο 56′.

Ο Κουμπιλάι, καλά ανακτημένος στο κέντρο στο 60′, αστόχησε στην κεφαλιά του.

Στο 74′ το σουτ του Μπερτού πέρασε από την κορυφή στην κορυφή του πέναλτι.

Ο Χακί Οσμάν, που μπήκε στην περιοχή του πέναλτι παίρνοντας την μπάλα πίσω από τη μεσαία περιοχή στο 83′, πέρασε τους 2 αμυντικούς και ο τερματοφύλακας, έχασε την μπάλα, η μπάλα έφυγε λίγο κοντά.

Δεν σημειώθηκε γκολ στο παιχνίδι και το 0-0 πήγε στην παράταση.

Το φάουλ του Χαφές από τη γραμμή του πέναλτι στο 93′ έσωσε τον τερματοφύλακα Ενές.

Στο 95′ ο Τέττε χτύπησε την μπάλα με ενδιάμεση πάσα του Μίρα μέσα στην περιοχή του πέναλτι και η μπάλα θολώθηκε από τα δίχτυα: 1-0.

Αναφερόμενος στην επέμβαση του Έρικ στον Μπόρα στο 109′ ως φάουλ, ο διαιτητής Τουργκούτ Ντομάν έδειξε το σημείο του πέναλτι. Σύννεφο με δίχτυα με μπάλα στο πέναλτι που χρησιμοποίησε ο Γιουσούφ Τζιχάτ: 1-1.

Ο τερματοφύλακας Ενές έσωσε τον Χακί Οσμάν, ο οποίος μπήκε από πίσω στην περιοχή του πέναλτι με άρπακτη μπάλα στο 114ο λεπτό. Ακουμπώντας την μπάλα που αναπηδούσε, το χτύπημα του Οσμάν έκανε τα δίχτυα να απογειωθούν: 2-1.

Στο 120 + 1ο λεπτό η Γενί Μαλατιασπορ, που αιμορραγούσε από το δικό του μισό, μπήκε στο χαφ του Μουνίρ στο Ακισάρ. Ενώ δεν υπήρχε κανείς στο κάστρο, ο Μουνίρ χτύπησε στην άδεια εστία και η μπάλα σκοτείνιασε με δίχτυα: 3-1.

Το παιχνίδι που σημείωσε 4 γκολ στην παράταση ολοκληρώθηκε με προβάδισμα 3-1 των γηπεδούχων.