Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ πέρασε χωρίς πρόβλημα τον πρώτο του αντίπαλο στη Μπαρτσελόνα

Η πρώτη βουλγαρική ρακέτα για άνδρες Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ ξεκίνησε με εξαιρετικό τρόπο τη συμμετοχή του στο τουρνουά της σειράς ATP 500 στη Βαρκελώνη. Στον δεύτερο γύρο του διαγωνισμού, ο γηγενής τενίστας επικράτησε εύκολα του Νο. 120 της κατάταξης στον κόσμο. Εμίλιο Γκόμεζ.

Ο Ντιμιτρόφ έδειξε εξαιρετικό τένις στον αγώνα, επικρατώντας του Ισημερινού με 6:3 και 6:1. Ο αγώνας ήταν ο δέκατος για τον Βούλγαρο στο τουρνουά της καταλανικής πρωτεύουσας. Μέχρι στιγμής, ο Grisho έχει πέντε νίκες και πέντε ήττες.

Στον επόμενο γύρο του τουρνουά, ο Ντιμιτρόφ θα συναντήσει τον νικητή του ζευγαριού Alex de Minor – Alexander Shevchenko. Ο γηγενής τενίστας βρίσκεται στο χαμηλότερο άκρο του προγράμματος, κάτι που σημαίνει ότι αν παραλείψει τον τρίτο γύρο, ο Βούλγαρος μπορεί να συναντήσει τον εκπρόσωπο της Ελλάδας Στέφανο Τσιτσιπά.

Έναρξη της εβδομάδας Ο Ντιμιτρόφ αποχώρησε από το Top 30 του παγκόσμιου τένις.

Ανακαλύψτε όλα τα τελευταία νέα από το Actualno.com

Περισσότερα ΤΕΝΙΣ:

Ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ ξεκινάει εναντίον ενός Ισημερινού στη Βαρκελώνη

Ρεκόρ κατάταξης για τη Βίκυ Τόμοβα, ο Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ φεύγει από την πρώτη 30άδα

Μετά από ανατροπή σε μαραθώνιο αγώνα: Η Βίκι Τόμοβα κέρδισε τον τίτλο στη Σαραγόσα!

Επαγγελματίες πορτοφολάδες λήστεψαν με ευρηματικό και δόλιο τρόπο τον Γκριγκόρ Ντιμιτρόφ

Η υπέροχη Viktoria Tomova βρίσκεται στον τελικό της Σαραγόσα

Ο Ρούν νίκησε τον Μεντβέντεφ, ο Σίνερ νίκησε εύκολα τον συμπατριώτη του (ΒΙΝΤΕΟ)

Η Victoria Tomova συνεχίζει την πορεία της προς τον τίτλο στη Σαραγόσα

Στο Μόντε Κάρλο: Εκτός ο Τσιτσιπάς, ο Ρούμπλεφ συνεχίζει γενναία προς τον τίτλο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένας παλιός τραυματισμός απέκλεισε τον Ναδάλ από το τουρνουά της Βαρκελώνης

Ο Ζβέρεφ επιτέθηκε στον Μεντβέντεφ: δεν έχει καμία σχέση με την ειλικρίνεια και τον αθλητισμό