Τελευταία Νέα … Δήλωση ‘αλλαγής’ του Φατίχ Τερίμ στη Γαλατασαράι! “Ο Μορουτάν είναι καλός με την μπάλα, αλλά…”

class = “medyanet-inline-adv”>

Δηλώσεις στο τέλος του αγώνα έκανε ο προπονητής της Γαλατασαράι Φατίχ Τερίμ, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με την Τραμπζονσπόρ στη Super League.

Αυτά είναι τα λόγια του Φατίχ Τερίμ.

Δεν μπορούμε να πάμε στα αποδυτήρια με 2-0, αλλά ελπίζω να τα καταφέρουμε σύντομα. Πετύχαμε 2 γκολ, αλλά είχαμε περισσότερες ευκαιρίες. Και πάλι τα τελευταία λεπτά, τα αχρείαστα και αχρείαστα άουτ, λάθη πάσας μας έφεραν σε δύσκολη θέση. Προς το τέλος του ημιχρόνου δεχτήκαμε το κλασικό μας γκολ.

Τελευταία νέα … Ο Abdülkadir Ömür δεν μπόρεσε να συγκρατήσει τα δάκρυα στον αγώνα Τραμπζονσπόρ-Γαλατασαράι! Οι οπαδοί πήδηξαν στον αγωνιστικό χώρο και οι αντιδράσεις…

ΑΝΑΓΚΑΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ

Ο τραυματισμός του Εμρέ στο πρώτο ημίχρονο μας ανάγκασε να κάνουμε αλλαγή. Έπαιξε καλά. Ο Γιεντλίν άρχισε να μένει μόνος, πήρα τον Αϊτάς δεξιά για να ενισχύσω λίγο ακόμα τη μεσαία γραμμή. Ήθελα να γίνω λίγο πιο δυνατός αμυντικά.

Ο ΜΟΡΟΥΤΑΝ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ…

Πήρα τον Aytaç στα δεξιά για να ενισχύσω τη μεσαία γραμμή. Ο Μορουτάν είναι εκεί, σαν πραγματικός μέσος… Είναι καλός με την μπάλα, αλλά ειλικρινά, ήθελα να είμαι λίγο πιο δυνατός αμυντικά.

Η ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΣΤΟΝ ΣΤΟΧΟ ΜΟΥ…

Χάνουμε βαθμούς 2-0. Αν τελειώσει το 0-0, λέγονται άλλα, αλλά μετά το 2-0… Στόχος μου είναι η Γαλατασαράι στο πρώτο ημίχρονο.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ

Σήμερα παίζουμε με την Τραμπζονσπόρ, η οποία έχει πολύ καλή ομάδα. Δεν είναι εύκολο. Συγγνώμη που έχασα τη νίκη, θα μπορούσε να ήταν διαφορετικά.

ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ

Θα ήμουν χαρούμενος αν κάναμε τη Γαλατασαράι, που δεν παίζει με τον αντίπαλο, κλείνει όλα τα γήπεδα, μειώνει το μήκος της ομάδας σε στενό γήπεδο, παίζει καλά με την μπάλα και πιέζει όλο το γήπεδο.